Opisy wybranych myszek dla notebooków
1. miejsce - Gigabyte GM-M7700
Mysz jest wyposażona w sensor laserowy, który świetnie się spisuje na różnych podłożach. Z naszych testów wynika, że nie poradzi sobie jedynie z blatami z przezroczystego szkła. Jest wyposażona w antypoślizgowe, gumowe wstawki ulokowane pod kciukiem i małym palcem, dzięki czemu jej chwyt jest pewny. Ma łącznie 6 przycisków, w tym jeden przycisk do dynamicznej zmiany rozdzielczości. Ma też czterokierunkową rolkę pozwalającą na przewijanie materiałów w okienkach, zarówno w pionie, jak i poziomie. Na spodzie ulokowano włącznik zasilania. Urządzenie wyposażono w miniaturowy odbiornik USB.
PLUSY:
- Laserowy sensor
- Czterokierunkowa rolka
- Dołączone sterowniki
MINUSY:
3. miejsce - Media-Tech MT1072
Jak na konstrukcję przeznaczoną do laptopa, mysz jest dość duża, zatem operuje się nią lepiej niż miniaturowymi modelami. Oczywiście jak przystało na konstrukcję notebookową, ma mały odbiornik, który można schować w skrytce myszki. Urządzenie jest zasilane tylko jedną baterią AA, a dla lepszego oszczędzania energii wyposażono je w mechaniczny wyłącznik. Jest także przełącznik rozdzielczości. Jakość materiałów użytych do budowy myszki jest zadowalająca: ma ona karbowane miejsca z plastiku, choć niestety o słabej przyczepności. Słabo wypada pod względem zasięgu działania – jest ograniczona do 1,5 m.
PLUSY:
- Dobry sensor
- Ergonomiczny kształt
- Wyłącznik zasilania
MINUSY:
- Niewielki zasięg
- Złe ulokowanie przycisku zmiany rozdzielczości
4. miejsce - Esperanza EM113
Mysz ta nie należy do najmniejszych. Można powiedzieć, że jest konstrukcją pośrednią między myszką stacjonarną a przenośną. Jest na tyle mała i lekka, że nie stanowi wielkiego obciążenia przy przenoszeniu. Jednocześnie jest na tyle duża, że daje solidne oparcie dla dłoni. Laserowy sensor myszki dobrze sobie radzi z pracą na różnych powierzchniach, także nieznacznie poddaje się efektowi akceleracji wstecznej, z czego będą zadowoleni gracze korzystający z notebooka. Pod względem wyposażenia mysz jest bardzo skromna. Miniaturowy odbiornik USB można na czas transportu schować w obudowie myszki.
PLUSY:
- Laserowy sensor
- Małe opory ślizgu
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Skromne wyposażenie
- Ograniczony zasięg działania
5. miejsce - Genius Traveler 9000 Wireless BlueEye Mouse
Traveler 9000 cechuje się bardzo małymi wymiarami oraz wagą. Do tego ma miniaturowy odbiornik, który na czas transportu może być schowany we wnętrzu myszki lub pozostawiony w porcie USB laptopa. W przypadku tego rozwiązania bateria oraz komora odbiornika znajdują się pod górną pokrywą. Myszka jest konstrukcją symetryczną, może być zatem używana przez lewo- i praworęczne osoby. Ponadto dzięki zaokrąglonym kształtom dobrze trzyma się ją w dłoni. Podobnie jak urządzenia
Microsoftu została wyposażona w sensor oświetlany niebieskim światłem, dzięki czemu działa poprawnie na bardzo wielu powierzchniach.
PLUSY:
- Świetny sensor
- Atrakcyjna cena
- Miniaturowy odbiornik
MINUSY:
- Tylko 3 podstawowe przyciski
- Brak sterowników