Grafika, dyski i inne komponenty
Pozostałe komponenty są mniej ze sobą związane – grafikę, dysk czy napęd optyczny można wybrać według własnego uznania, jeżeli oczywiście pozwala na to miejsce w obudowie.
Karty graficzne
Komputery z procesorami AMD wyposażyliśmy w karty graficzne z układami AMD Radeon, zatem „dla równowagi” do procesorów Intela dodajemy karty z układami Nvidia GeForce. Oczywiście nie jest to konieczne – można ich używać zamiennie, pamiętając o tym, że droga karta graficzna do poprawnego działania potrzebuje także dobrego, drogiego procesora. Dlatego też do dwóch najlepszych komputerów trafiła grafika z układem GeForce GTX 760, w dodatku w wersji fabrycznie podkręconej.
W dwóch kolejnych komputerach zastosowaliśmy kartę ze słabszym, ale jak najbardziej nadającym się do gier układem GTX 750 Ti. W komputerze za 1500 zł udało się umieścić całkiem niezłą kartę GeForce GT 750, ale kosztem np. procesora Pentium zamiast Core i3. Taka konfiguracja będzie lepsza do gier niż dobry procesor współpracujący ze słabą kartą graficzną.
Natomiast najtańszy z komputerów ma jedynie zintegrowany z procesorem układ graficzny HD Graphics – ten w ogóle nie nadaje się do gier 3D, poza tym zastosowana obudowa nie pozwala zainstalować żadnej grafiki.
Dysk i napęd optyczny
W komputerach korzystających z platformy Intela postąpiliśmy podobnie jak w pecetach z AMD. W wielu konfiguracjach znalazł się dysk SSD o pojemności 120 GB i bardzo dobrych parametrach. W trzech najdroższych komputerach dodatkowo zastosowaliśmy dysk twardy o pojemności 2 TB – można z niego zrezygnować np. na rzecz lepszej grafiki albo większego SSD.
W większości konfiguracji wykorzystaliśmy również nagrywarkę DVD, która od czasu do czasu może się przydać. W trzech tańszych komputerach zrezygnowaliśmy z niej, głównie ze względu na inne, ważniejsze podzespoły.