Mundial w 3D
24p Smooth Film (Panasonic), 24p Real Cinema Mode (LG), Film Judder Canceller (Toshiba) – technologia pozwalająca na płynne odtwarzanie na telewizorze materiału wideo zarejestrowanego z szybkością 24 kl./s (standard kinematograficzny). Zwykle polega na zwielokrotnieniu liczby klatek, np. do 96 kl./s albo 120 kl./s. Bez tego rozwiązania można zaobserwować charakterystyczne „rwanie” filmu.
Deep Color – technologia przesyłu obrazu w postaci 30-, 36- albo nawet 48-bitowej. Można przez to uzyskać lepszą precyzję kolorów niż w przypadku 24 bitów. Może działać w połączeniu z x.v.Color. Zgodność z tą technologią zapewnia m.in. Windows 7, karty graficzne z serii Radeon HD 5000 oraz interfejs HDMI 1.3.
HDMI-CEC (ang. Consumer Electronic Control), Anynet+ (Samsung), Auos Link (Sharp), Viera Link (Panasonic), Bravia Sync (Sony), Regza Link (Toshiba) – standard sterowania wieloma urządzeniami przez interfejs HDMI za pomocą jednego pilota. Implementacje u poszczególnych producentów są zbliżone i wzajemnie ze sobą zgodne (zależą od wersji HDMI).
Local dimming, LED Pro (Philips), SmartLighting (Samsung) – funkcja w monitorach z matrycowym, a nie krawędziowym podświetlaniem LED, pozwalająca na zmianę jasności podświetlenia fragmentów ekranu, co zwiększa kontrast. Realizowana przez zmianę jasności diod LED. Ponieważ diod jest około 1500, a więc znacznie mniej niż pikseli na ekranie, wokół jasnych obiektów tworzy się nienaturalna poświata.
THX – system certyfikacji sprzętu, który standaryzuje warunki wyświetlania filmów. Dotyczy zarówno obrazu, jak i dźwięku. Telewizory z certyfikatem THX pozwalają obejrzeć film w jakości oczekiwanej przez jego twórcę.
x.v.Color – przestrzeń barwna, która może odwzorować 1,8 razy więcej kolorów niż sRGB i wyświetlić bardziej nasycony, żywy obraz. Jest obsługiwana przez HDMI od wersji 1.3, ma zastosowanie np. w kamerach wideo zgodnych z AVCHD oraz w Playstation 3. Odtwarzacze blu-ray nie są z nią zgodne.