Najlepszy zamiennik Office'a
Po otwarciu dokumentu odszukaj w nim tytuły mające stanowić strukturę przyszłego spisu treści. Każdy musi otrzymać odpowiedni styl. W tym celu zaznacz zdanie będące tytułem rozdziału, a następnie przypisz mu styl Heading 1, wybierając go z listy znajdującej się na pasku narzędziowym.
W ten sam sposób zaznacz nagłówki, które program rozpozna jako podrozdziały. Pamiętaj tylko o wyborze stylu nagłówka odpowiadającego jego lokalizacji w strukturze dokumentu – do oznaczenia podrozdziałów wykorzystaj style o dalszej numeracji, np. Heading 2.
Gdy wszystkie nagłówki zostaną zdefiniowane, przejdź do zakładki Sekcja, kliknij ikonę Zawartość strony i z rozwiniętego menu wybierz jeden z formatów spisu treści. Proces automatycznego generowania tabeli według wskazanego wzoru zostanie rozpoczęty.
Po chwili na pierwszej stronie dokumentu zobaczysz utworzony właśnie spis treści, który zawiera aktywne odnośniki do wskazanych w nim nagłówków. Aby z nich skorzystać, naciśnij klawisz Ctrl i kliknij wybrany nagłówek.
W razie zmiany układu nagłówków, dodania nowych rozdziałów bądź podrozdziałów konieczna jest aktualizacja spisu treści. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszki w obrębie spisu treści i z rozwiniętego w ten sposób menu kontekstowego wybierz opcję Aktualizuj pole.
Na ekranie wyświetli się okno służące do odświeżenia struktury tabeli. Zaznacz w nim opcję Aktualizacja całego spisu i kliknij OK. Spis treści zostanie zaktualizowany.