9. miejsce - LG X110
To jeden z modeli najlepszych pod względem wygody obsługi. Wynika to głównie z praktycznie pełnowymiarowej klawiatury, choć zastrzeżenia można mieć do touchpada (jest zbyt mały). Zaletą tej konstrukcji jest wbudowany modem HSDPA, ale wrażenie psuje krótka praca na zasilaniu z akumulatora.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Wygodna klawiatura
- Wbudowany modem 3G
MINUSY:
- Krótki czas pracy na akumulatorze
10. miejsce - Toshiba NB100
Najmniejszy netbook w teście, który mimo znacznej miniaturyzacji cechuje się komfortem obsługi na przyzwoitym poziomie. Bardzo dobre wrażenie robi ekran – obraz jest ostry, dobrze nasycony, a barwy ciepłe. Poza tymi zaletami urządzenie ma podobne plusy jak inne modele z procesorem Intel Atom.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Małe gabaryty
- Dobra matryca ekranu
MINUSY:
11. miejsce - Fujitsu-Siemens Amilo Mini Ui3520
Specyficzna konstrukcja, w której trudno wskazać mocne strony (z wyjątkiem niewielkich gabarytów). Ciekawostką w tym modelu są wymienne pokrywy ekranu. Atutem jest ponadto długa praca na akumulatorze, lecz jakość wykonania modelu i komfort jego obsługi są już przeciętne.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Wymienne obudowy
MINUSY:
- Niewygodna klawiatura
- Przeciętna jakość wykonania
12. miejsce - Acer Aspire One (model AOA150-Bb)
To ciekawy netbook bazujący na procesorze Intel Atom N270. Urządzenie wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, błyszczącym ekranem, dość wygodną klawiaturą i kompletem interfejsów. Pod wieloma względami jest to jednak model przeciętny, który nie jest w stanie konkurować z innymi netbookami.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Atrakcyjny wygląd
MINUSY:
- Przeciętny czas pracy akumulatora
13. miejsce - Acer Aspire One (model AOA110-Ab)
Pod względem sprzętowym jest podobny do modelu z 12. miejsca, różni się od niego brakiem dysku (ma pamięć flash) i mniejszą pamięć RAM. Ma też system Linpus Linux ze świetnym interfejsem i obsługą łatwiejszą niż Windows XP. Niestety, użytkownik jest skazany na kilka fabrycznie zainstalowanych programów.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Intuicyjna obsługa
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
14. miejsce - Aristo Pico 840
Jeden z netbooków z konkurencyjnym wobec Atoma procesorem VIA C7-M. W testach wydajności podobne konstrukcje wyraźnie ustępują modelom z układami Intela, co jest ich podstawową wadą. Zaletą komputera są małe wymiary, długi czas pracy na akumulatorze i szybkie jego ładowanie.
PLUSY:
- Dobry czas pracy na akumulatorze
- Krótki czas ładowania
MINUSY:
- Niska wydajność
- Przeciętna wygoda obsługi
15. miejsce - HP Mini-Note 2133 (model FU351EA)
Z jednej strony netbook ma aluminiową obudowę, świetną klawiaturę i touchpad oraz ekran o wysokiej rozdzielczości. Z drugiej – bardzo słabą wydajność, krótki czas pracy na baterii i nieprzeciętną cenę. Co gorsza, producent instaluje na nim system Windows Vista, dostępne są też tańsze konfiguracje z SUSE Linux.
PLUSY:
- Jakość wykonania
- Rewelacyjna obsługa
- Wysoka rozdzielczość
MINUSY:
- Bardzo wysoka cena
- Niska wydajność
16. miejsce - Asus Eee PC 701 (4G Surf)
To podstawowy model netbooka dla użytkowników mobilnych, który może się spodobać ze względu na niską cenę i niewielkie wymiary. Cechą szczególną komputera jest pamięć flash (zamiast twardego dysku) i długi czas pracy na akumulatorze. Poważne wady to wydajność i wygoda obsługi.
PLUSY:
- Niewielkie gabaryty
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Niska wydajność
- Niezbyt wygodne użytkowanie