1. miejsce - Samsung LE37B651T3W
Telewizor ma wiele zalet. Z tych najciekawszych warto wymienić świetne menu, zarówno pod względem estetycznym, jak i możliwości. Ponadto telewizor ma bogate wyposażenie, takie jak port sieciowy czy dwa złącza USB. Co więcej, jakość obrazu także stoi na bardzo wysokim poziomie.
PLUSY:
- Złącza RJ-45 i USB
- Odtwarzanie filmów z pendrive’a USB
MINUSY:
- Błyszczący plastik podatny na zabrudzenia
2. miejsce - Sharp Aquos LC32DH77EV
Ogromnym atutem Sharpa jest wysoka jakość obrazu oraz bogaty zestaw funkcji do zarządzania obrazem. Model wyposażono także w port USB umożliwiający oglądanie zdjęć i słuchanie muzyki. Telewizor ma też czujnik światła, który pozwala na dynamiczne dobieranie jasności ekranu zależnie od oświetlenia.
PLUSY:
- Rozbudowane funkcje zarządzania obrazem
- Czujnik światła
MINUSY:
- Słabej jakości pilot
- Toporne menu
3. miejsce - Sony Bravia KDL40S5500K
Telewizor o największej przekątnej w naszym teście, i co za tym idzie, także najwyższym poborze energii. Zapewnia dobrą jakość obrazu, choć realny kontrast mógłby być wyższy. Telewizor ma bogaty zestaw złączy, w tym także złącze USB. Szkoda jednak, że w jego menu zestaw funkcji jest niewielki.
PLUSY:
- Wbudowany port USB
- Dobry tuner TV
- Wysoka jakość obrazu
MINUSY:
- Przeciętny kontrast i czas reakcji matrycy
- Statyczna podstawa
4. miejsce - Toshiba Regza 32RV635D
Telewizor ten otrzymał bardzo wysokie noty za jakość obrazu. Z pewnością przyczyniły się do tego rozbudowane funkcje sterowania obrazem. Szkoda jednak, że model ten wyposażono w dość ubogie menu. Jego inne zalety to mały pobór prądu w stosunku do podobnych do niego modeli.
PLUSY:
- Bardzo rozbudowane funkcje obrazu
- Przystępna cena
MINUSY:
5. miejsce - Sharp Aquos LC32LE600EV
Jedyny telewizor w teście wyposażony w podświetlenie LED. Objawia się to choćby bardziej równomiernym obrazem, choć i tak trudno to docenić, zwłaszcza przy dynamicznym obrazie. Efektem podświetlenia LED jest też sporo mniejszy pobór energii, co automatycznie przekłada się na niższe rachunki za prąd.
PLUSY:
- Podświetlanie LED
- Zredukowany pobór prądu
MINUSY:
- Toporne menu
- Brak złącza USB
6. miejsce - Philips 32PFL8404H/12
Telewizor Philipsa zdecydowanie wyróżnia się możliwościami. Ma wbudowane oświetlenie powierzchni za ekranem (ambilight) poprawiające m.in. odbiór filmów. Unikatowe cechy to np. możliwość podłączenia telewizora do sieci, oglądania filmów z internetu czy filmów udostępnianych w sieci lokalnej.
PLUSY:
- Podświetlenie ambilight
- Możliwość podłączenia do sieci LAN
MINUSY:
- Powolne reagowanie na polecenia użytkownika
7. miejsce - Panasonic Viera TX-L32X15P
Jeden z dwóch telewizorów o rozdzielczości HD Ready. Można go jednak pochwalić za dobrą jakość obrazu i wygodną obsługę. Nie można też narzekać na liczbę dostępnych portów połączeniowych. Z drugiej strony liczba funkcji sterowania obrazem została okrojona do niezbędnego minimum.
PLUSY:
- Czytnik pamięci
- Świetny pilot
- Jakość matrycy
MINUSY:
- Brak portu USB
- Ograniczona liczba funkcji
8. miejsce - Funai LH7-M32BB
Drugi telewizor HD Ready w naszym zestawieniu. W stosunku do reszty modeli wyróżnia go bardzo atrakcyjna cena, w dodatku telewizor ten pobiera mniej prądu niż jego konkurenci. Szkoda, że wyświetla dość przeciętny obraz w porównaniu z pozostałymi testowanymi telewizorami.
PLUSY:
- Rozdzielczość matrycy 1366x768
- Bardzo atrakcyjna cena
MINUSY:
- Przeciętna jakość obrazu
- Słabe głośniczki
- Słaby tuner TV