Notebooki za około 3000 złotych
1. miejsce - MSI PR620-014PL
Zwycięzca testu uzyskał wysokie oceny za dużą wydajność (ma najszybszy procesor) i najdłuższy czas pracy na akumulatorze (aż 5 godzin przy minimalnym obciążeniu). Jego zaletą jest także dobra klawiatura. Dołączony replikator portów poszerza możliwości notebooka. Wadą jest głośny wentylator.
PLUSY:
- Wysoka wydajność
- Długi czas pracy baterii
- Duża liczba portów
MINUSY:
- Niska wydajność wbudowanej grafiki
2. miejsce - Asus M51SR-AS038C
Jedyny notebook z ekranem 15,4” o podwyższonej rozdzielczości 1440x900, co powiększa obszar roboczy pulpitu i poprawia komfort pracy. Komputer ma ponadto bardzo dobre wyposażenie, a w zestawie dodatków można znaleźć zewnętrzny dysk twardy USB, torbę i mysz.
PLUSY:
- Duża wydajność
- Wysoka rozdzielczość ekranu
MINUSY:
- Przeciętny czas pracy na akumulatorze
- Nie najlepszy gładzik
3. miejsce - Optimus ML820S
Notebook o niezłym wyposażeniu, na które się składa wydajny procesor i układ graficzny. Z ich powodu obudowa komputera znacznie się nagrzewa, co utrudnia pracę w innych pozycjach niż na biurku. Konsekwencją jest też krótki czas pracy na zasilaniu bateryjnym w czasie obciążających zadań.
PLUSY:
- Wysoka wydajność
- Szybka karta grafiki
MINUSY:
- Duża temperatura pracy
- Przeciętny czas pracy na akumulatorze
4. miejsce - Acer Aspire 5920G
Model wyróżnia się wydajnym układem graficznym GeForce 8600M GS, dzięki któremu można grać w nowsze gry. Ma też pojemny dysk 250 GB. Mimo silnej konfiguracji działa długo na zasilaniu bateryjnym (nawet 4 godziny) dzięki dobremu akumulatorowi. Jedną z jego wad jest niewygodna klawiatura.
PLUSY:
- Szybka karta grafiki
- Długi czas pracy akumulatora
MINUSY:
- Niewygodna klawiatura
- Bardzo duża waga – 3,2 kg
5. miejsce - HP Compaq 6820s
Notebook jest jedynym modelem z ekranem o przekątnej 17 cali, co w połączeniu z dużą klawiaturą (z wydzieloną sekcją numeryczną) znacznie podnosi wygodę użytkowania. Komputer długo pracuje na baterii, akumulator szybko się ładuje. Minusem jest nieco surowy wygląd, duże gabaryty i masa.
PLUSY:
- Duża matryca i rozdzielczość ekranu
- Długi czas pracy baterii
MINUSY:
- Gabaryty i waga
- Ubogie wyposażenie dodatkowe
6. miejsce - Samsung R60 Plus
Model Samsunga jest wykonany bardzo dobrze, a na klawiaturze i gładziku pracuje się niezwykle wygodnie. Zaletą notebooka jest też niezła karta graficzna, duża pojemność pamięci oraz niska temperatura pracy. Do wad należy słaby kontrast matrycy i relatywnie krótki czas pracy na akumulatorze.
PLUSY:
- Wysoka wydajność
- Bardzo wygodna obsługa
MINUSY:
- Krótki czas pracy baterii
7. miejsce - Fujitsu Siemens Amilo Pi 2550
Jest to bardzo solidna konstrukcja, z szybkim procesorem, pojemną pamięcią i pojemnym dyskiem twardym. Zalety komputera to także wygodna klawiatura i touchpad. Ciekawostką jest obecność wyjścia DVI, którego brakuje w wielu notebookach. Wadę modelu stanowi długi czas ładowania baterii.
PLUSY:
- Pojemny i szybki dysk
- Bardzo wygodna obsługa komputera
MINUSY:
- Długi czas ładowania akumulatora
8. miejsce - Belinea b.book 2.1
Notebook należy do przeciętnych modeli pod względem stylistyki, ale jest solidnie wykonany. Na komputerze nie pracuje się jednak komfortowo z powodu wad klawiatury i malutkiego touchpada. Ciekawostką jest przycisk do zmniejszania prędkości wentylatora procesora i zarazem jego wyciszenia.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Solidne wykonanie
MINUSY:
- Niska wydajność wbudowanej grafiki
- Długi czas ładowania