Sieciowy pamiętnik
W pole Tytuł bloga wpisz nazwę swojego pamiętnika. Dobrze, aby była w jakiś sposób skojarzona z jego przyszłą zawartością (np. „Moje codzienne zapiski” czy „Nutki Janka – o mojej muzyce i nie tylko”).
Pamiętaj, że nazwa blogu powinna w jakiś sposób odzwierciedlać jego zawartość (tzw. content). Internauci, wyszukując interesujące ich blogi, zwracają przede wszystkim uwagę na ich tytuł czy podtytuł. Ułatwi im to zadanie, a będziesz miał dużo więcej odwiedzających cię gości z podobnymi do twoich zainteresowaniami.
W polu Adres bloga wprowadź własny adres, który będzie stworzony w domenie .blogspot.com. Będziesz się nim posługiwał za każdym razem, wpisując go w przeglądarce czy podając go np. przyjaciołom i znajomym.
Możesz się posłużyć odnośnikiem Sprawdź dostępność, aby zweryfikować ten adres. Jeśli ktoś już wcześniej zarejestrował podawaną przez ciebie nazwę, pokaże się następujący komunikat Przykro nam, ale ten adres bloga nie jest dostępny. Wybierz inną nazwę lub zdecyduj się na jedną z podpowiedzi. Jeśli adres nie jest zajęty, pokaże się komunikat Ten adres bloga jest dostępny – kliknij strzałkę KONTYNUUJ.
Serwis Blogger umożliwia ci wybór z kilkunastu wcześniej przygotowanych szablonów blogu, tak byś nie musiał ręcznie ustawiać wszystkich jego parametrów, takich jak: kolor, rodzaj czcionek, rozmieszczenie na stronie itp. W oknie Wybierz szablon masz do wyboru kilka z nich.
Zawsze masz możliwość podglądu w większym oknie każdego z szablonów, klikając link podgląd szablonu. Na koniec kliknij strzałkę KONTYNUUJ. Twój blog został utworzony. Kliknij strzałkę ZACZNJ BLOGOWAĆ.