Skuteczna zapora
|
|
W oknie Asystent Konfiguracji kliknij przycisk Dalej i wybierz tryb aplikacji. Do wyboru jest tryb prosty i export, radzimy spróbować z tym drugim, zaznacz odpowiednie dla siebie pole i kliknij przycisk Dalej.
W kolejnym oknie nie zmieniaj ustawień i ponownie kliknij Dalej. W ostatnim oknie asystenta kliknij przycisk Zakończ. Program działa już w tle, świadczy o tym ikona
w zasobniku systemowym.
Od tej chwili przy każdym uruchomieniu nowej aplikacji (lub nowej akcji, którą podejmie program) będziesz o tym działaniu informowany za pomocą okna: Ashampoo Firewall - Próba połączenia.
Jakie czynności wykonać, pokazywaliśmy w poprzednim warsztacie w krokach 2 i 3. Możesz dodatkowo zaznaczyć pole obok Zastosuj dla wszystkich portów tej aplikacji,
ale tylko wtedy, gdy masz całkowite zaufanie do programu.
Możesz wywołać główne okno programu, w którym sprawdzisz statystyki, ustawienia czy edytowanie reguł. Główne okno programu wyświetlasz, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę w zasobniku systemowym i wybierając polecenie Otwórz Ashampoo Firewall.
Pojawi się główne okno aplikacji. Przejdź do sekcji Statystyka,
aby zobaczyć ostatnie działania firewalla. Możesz także zmieniać reguły oraz wprowadzać modyfikacje w konfiguracji programu.
Aby zablokować całe połączenie, kliknij w zasobniku systemowym prawym przyciskiem myszy ikonę i wybierz Blokuj wszystko.
Na ikonie programu pojawi się krzyżyk.
Jeżeli chcesz przywrócić normalne działanie systemu, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu i usuń zaznaczenie z pola obok polecenia Blokuj wszystko. Ruch zostanie wznowiony.