1. miejsce - Philips Brilliance 225B1
Najciekawszą cechą tego monitora jest system PowerSensor II – monitor ma wbudowany czujnik, który wykrywa obecność użytkownika. Kiedy użytkownik odejdzie od monitora, jasność zostaje zmniejszona, a zużycie energii spada o połowę. Zaletą jest też możliwość regulacji wysokości podstawy monitora.
PLUSY:
- Regulacja wysokości
- Wysoki realny kontrast
- Wbudowane głośniczki
MINUSY:
- Długi czas reakcji matrycy
2. miejsce - Samsung SyncMaster B2230W
Monitor o oryginalnym wyglądzie. Ma bardzo dużą jasność, a przy tym mały pobór prądu (nie więcej niż 30 W przy 300 kandelach). Ma funkcje pozwalające m.in. na dalsze ograniczenie poboru energii. Dotykowy panel kontrolny jest efektowny, ale posługiwanie się nim jest mniej precyzyjne niż przyciskami.
PLUSY:
- Najlepsza jakość obrazu
- Duża jasność i kontrast
- Dotykowy panel
MINUSY:
- Przeciętne wyposażenie i możliwości
3. miejsce - LG Flatron W2254TQ-PF
Efektownie wyglądający monitor o niezłych parametrach. Jest wyposażony w zestaw funkcji Smart, obejmujących m.in. regulację jasności ekranu w zależności od oświetlenia, a także podświetlenie dotykowego panelu regulacyjnego. Jednak nawet mimo podświetlenia konfiguracja parametrów w ciemności wcale nie jest łatwa.
PLUSY:
- Dotykowy, podświetlany panel regulacyjny
- Polskie menu ekranowe
MINUSY:
4. miejsce - Iiyama E2207WS-2
Monitor z tradycyjnym podświetleniem matrycy. Na tle innych monitorów nie wyróżnia się ani w pozytywny, ani negatywny sposób – zapewne dlatego znalazł się w połowie stawki. Jest wyposażony w wejście analogowe i cyfrowe, a dobrym uzupełnieniem dla niektórych osób będą wbudowane głośniczki.
PLUSY:
MINUSY:
- Stosunkowo duży pobór prądu
5. miejsce - Asus VW225NL
Monitor z dobrze rozplanowanym menu, po którym łatwo się nawiguje. Tryby Splendid sprawdzają się przy dobieraniu jasności i kontrastu do różnych zastosowań. Podstawa pozwala na obrót i regulację wysokości ekranu ponad biurkiem, dzięki czemu łatwiejsze jest zachowanie odpowiedniej ergonomii pracy.
PLUSY:
- Regulacja wysokości ekranu
MINUSY:
6. miejsce - Benq V920
Mały, ładnie zaprojektowany monitor, o bardzo małym poborze prądu. Dobre odwzorowanie kolorów, niezły kontrast, ale dynamiczny, co jest dla użytkownika praktycznie bezużyteczne. Przyciemnia albo rozjaśnia cały ekran, a nie jego poszczególne obszary, poza tym działa bardzo powoli, bo zmiana jasności zajmuje kilka sekund.
PLUSY:
- Mały pobór prądu
- Wysoki realny kontrast
- Polskie menu ekranowe
MINUSY:
- Zasilacz zewnętrzny
- Brak możliwości montażu na ścianie
7. miejsce - Benq G920WL
Monitor z podświetleniem LED, z bardzo wysokim kontrastem dynamicznym, bo przy ciemnym tle podświetlenie jest całkowicie wyłączane. Podobnie jak w modelu V920, regulacja jasności trwa zbyt długo, około 4–5 sekund. Realnie kontrast wynosi 700:1, co jest jedną z lepszych wartości w teście.
PLUSY:
- Mały pobór prądu
- Polskie menu ekranowe
- Wysoki realny kontrast
MINUSY:
8. miejsce - HannsG HH181
Prosty i tani monitor o niewielkiej przekątnej, wyposażony tylko w analogowe wejście wideo. Ma niewielką jasność, nieznacznie przekraczającą 200 kandeli na metr kwadratowy, choć do pracy jest ona zupełnie wystarczająca. Jest też wyposażony w dodatek w postaci wbudowanych głośniczków.
PLUSY:
MINUSY:
- Brak cyfrowego wejścia wideo
- Niewielka jasność