Telewizja cyfrowa
Użytecznym elementem wyposażenia wszystkich przystawek jest port USB do podłączenia pamięci flash lub dysku zewnętrznego, wszystkie urządzenia potrafią współpracować z dyskami sformatowanymi w systemie FAT lub NTFS. Przystawki Media-Tech i Wiwa mają także czytnik kart pamięci, który ułatwia oglądanie zdjęć z aparatu.
Każda przystawka ma w zestawie pilot zdalnego sterowania, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że piloty te są kiepskie: zbyt małe, mają nieprecyzyjnie działające przyciski albo nielogiczny ich układ. Najlepiej oceniliśmy pilot dołączony do urządzenia Ferguson Ariva T60, ponieważ ma najlepszy kształt oraz układ przycisków. Niemal identyczny pilot ma Media-Tech, ale nieco inny układ przycisków i mniej przemyślane opisy powodują, że jest on mniej wygodny.
Zakłócenia w odbiorze zaobserwowaliśmy również w przystawce Media-Tech Cinema HQ, przy czym dotyczyło to dźwięku. Przy słabszej sile sygnału dźwięk i obraz powinien zanikać, a w tym przypadku z głośników wydobywały się nieprzyjemne, ostre dźwięki.
Wszystkie testowane przystawki umożliwiają odbiór radia cyfrowego DAB (Digital Audio Broadcasting). Niestety, w Polsce funkcja ta jest całkowicie bezużyteczna.
Jeśli chodzi o możliwości nagrywania, dwa urządzenia (Media-Tech Cinema HQ, Ferguson Ariva T60) mają jeszcze dodatkowe zalety. Po pierwsze, funkcja time shift (zatrzymywania i wznawiania programu) została zrealizowana tak, jak powinna. Wystarczy podczas oglądania programu wcisnąć przycisk odtwarzania/pauzy – program jest po chwili zatrzymywany. Drugą zaletą jest to, że oba urządzenia potrafią nagrywać program podczas oglądania innego – dzięki temu możliwe jest zaprogramowanie nagrywania „w tle”.
- ZESTAW ZŁĄCZY
Podłączenie przystawki do starego telewizora jest możliwe m.in. przez złącze SCART, natomiast do nowego – przez HDMI. Warto więc zwrócić uwagę, by miała ona zestaw różnych wyjść wideo i audio. - MOŻLIWOŚCI
Przystawka musi wykorzystywać wszystkie możliwości telewizji cyfrowej, przede wszystkim programu EPG. Pożądanymi funkcjami są: nagrywanie programów, time shifting, odtwarzanie multimediów z pamięci zewnętrznej. - INTERFEJS UŻYTKOWNIKA
Każda przystawka ma wbudowane oprogramowanie, które służy do komunikacji z użytkownikiem. Musi być ono intuicyjne, polskojęzyczne, a także estetycznie wykonane. - PILOT ZDALNEGO STEROWANIA
Sterowanie funkcjami przystawki DVB-T odbywa się za pomocą pilota, który powinien oferować komfort porównywalny do tradycyjnego pilota do telewizora. Musi mieć odpowiednią wielkość, kształt i układ przycisków.