1. miejsce - Media-Tech Cinema HQ MT4160
Przystawka, która okazała się najlepsza niemal pod każdym względem. Ma bogaty zestaw wyjść, port USB oraz gniazdo kart pamięci, a także wyświetlacz LCD, który wyświetla numer kanału lub aktualną godzinę. Odtwarza więcej formatów audio i wideo niż pozostałe urządzenia, w tym RMVB, FLV czy FLAC. Ma wygodnie zrealizowane funkcje zatrzymywania programu, potrafi nagrywać program „w tle”, podczas gdy widz ogląda inny kanał. Nie ma jednak rozwiązania bez wad. W przypadku Cinema HQ jest to układ przycisków na pilocie, a także drobne problemy z jakością dźwięku podczas zaników sygnału telewizyjnego.
- Zestaw złączy
- Funkcje odtwarzania
- Intuicyjne menu
MINUSY:
2. miejsce - Ferguson Ariva T60
Przystawka, która z pewnością jest godna uwagi, choć ma mniejsze możliwości niż urządzenie Media-Tech Cinema HQ, a cenę nieznacznie wyższą. Ariva T60 nie jest np. wyposażona w osobne wyjście kompozytowe i komponentowe (jedynie w ramach SCART), nie ma czytnika kart pamięci, zestawu przycisków na przednim panelu (bez pilota nie da się obsłużyć urządzenia), nie odtwarza mniej popularnych formatów wideo, a menu ekranowe wydaje się niezbyt intuicyjne w porównaniu z Media-tech Cinema HQ. Nie są to wielkie wady, a urządzenie doskonale spełnia swoje zadanie. Poza tym ma pilot z lepiej opisanymi przyciskami, z wydzieloną sekcją nagrywania i odtwarzania.
- Funkcje odtwarzania
- Dobry pilot
MINUSY:
- Ograniczona liczba obsługiwanych kodeków
3. miejsce - Wiwa HD-100
Niewielkie urządzenie, ale wyposażone we wszystkie potrzebne funkcje, włącznie z możliwością nagrywania lub wstrzymywania programów, a także odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć. Oprócz portu USB ma także gniazdo na karty pamięci, dzięki czemu podczas przeglądania zdjęć z karty nie trzeba odłączać dysku USB. Jednak, jeśli chodzi o zestaw złączy czy funkcje odtwarzania, Wiwa HD-100 ustępuje przystawce Media-tech, dlatego trafiła na niższą pozycję. Ma też z pozoru dobry pilot z fosforyzującymi przyciskami, ale część jego przycisków się dubluje (siła głosu), a niektórych brakuje (przejście do odtwarzacza).
- Małe rozmiary
- Czytnik kart pamięci
- Relacja jakości do ceny
MINUSY:
- Ograniczona liczba obsługiwanych kodeków
4. miejsce - Manta HD DVB-T Tuner MMRTUN0001
Przystawka, która ma podobny zestaw interfejsów, co Media-Tech Cinema HQ, nie ma jednak czytnika kart pamięci. Spełnia swoją rolę, oferując m.in. dodatkowe funkcje jak EPG, nagrywanie programów na pamięć USB i odtwarzanie różnorodnych materiałów z USB, choć liczba obsługiwanych kodeków nie jest imponująca. Pilot zdalnego sterowania nie grzeszy jakością, choć przynajmniej ma przełącznik krzyżowy w centralnej części i jest w miarę wygodny. Natomiast minusem jest jakość menu ekranowego, np. wygląd ikon z postrzępionymi krawędziami oraz powolność działania urządzenia. Przykładowo, od włączenia nagrywania do jego rozpoczęcia mija kilka-kilkanaście sekund.
MINUSY:
- Powolny interfejs
- Ograniczona liczba obsługiwanych kodeków
5. miejsce - Not Only TV LV6TBOXHD
Przystawka, która wyjątkowo długo (okołło 5 minut) wyszukuje dostępne kanały telewizyjne, choć znajduje i następnie wyświetla wszystkie bez najmniejszego problemu. Potrafi oczywiście nagrywać programy na pamięć USB i odtwarzać materiały audio i wideo w najpopularniejszych formatach. Jednak ma niewiele złączy, bo na tylnym panelu znajduje się tylko wejście antenowe, wyjście SCART, HDMI i cyfrowe wyjście dźwięku, natomiast z przodu jest tylko USB. Jednak wystarcza to do codziennego oglądania cyfrowej telewizji. Słabym punktem jest pilot – kanciasty, ma niewielkie i niezbyt intuicyjnie ułożone przyciski.
MINUSY:
- Niewygodny pilot
- Wolne wyszukiwanie programów
6. miejsce - Lark Enjoy 2.0
Bardzo proste urządzenie, słabe pod względem jakości, oferujące minimum funkcji. Ma tylko analogowe wyjście SCART, bez odtwarzania multimediów z pamięci USB. Ma funkcję nagrywania, ale format nagrań jest rozpoznawany tylko przez tę przystawkę, nie można ich przenieść na komputer w celu oglądania czy edycji. Dużym minusem jest słaba czułość głowicy, przez co do oglądania programów wymagany jest silny sygnał telewizyjny. Zastrzeżenia budzi jakość wykonania obudowy, a także zbyt mały pilot. Na domiar złego jest to najdroższe urządzenie w teście. Zatem trudno znaleźć jakikolwiek argument przemawiający na korzyść tej przystawki.
MINUSY:
- Słaba czułość
- Brak wyjścia cyfrowego
- Mały, niewygodny pilot