Opisy nagrodzonych smartfonów
1. miejsce - Samsung Galaxy A5 (2016)
Tegoroczna edycja Galaxy A5 wypada lepiej od poprzedniczki. Zwraca uwagę nowoczesnością wykonania, przedni
i tylny panel pokrywa szkło odporne na zarysowanie, a boczna ramka wzmocniona została aluminium. Z przyciskiem pod ekranem zintegrowany jest skaner linii papilarnych. Wykończenie szkłem sprawia, że telefon jest dość śliski.
Z obudowy lekko wystaje obiektyw aparatu, a konstrukcji nie można otworzyć by uzyskać dostęp do akumulatora.
Wydajność A5 jest niższa od oczekiwanej, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę cenę urządzenia. Zastosowany układ graficzny wyraźnie nie radzi sobie z wysoką rozdzielczością ekranu (Full HD), za to bardzo dobrze wypadają akumulator oraz wbudowany aparat.
Smartfon ma autorski interfejs,
w którym zmodyfikowano każdy element. Pozwala też wykorzystać komplet aplikacji przygotowanych przez Samsunga.
PLUSY:
- Długi czas pracy
- Świetny ekran
- Jakość wykonania
MINUSY:
- Wydajność powinna być wyższa
- Wysoka waga
5. miejsce - Xiaomi Redmi 3s
Smartfony Xiaomi są już oficjalnie dostępne w Polsce – kupujący nie muszą martwić się kwestiami zgodności oprogramowania. I bardzo dobrze, bo chińska marka produkuje jedne z najlepszych smartfonów na rynku, szczególnie jeśli brać pod uwagę stosunek ceny do możliwości. Na tylnej ściance obudowy z aluminium znajduje się czytnik linii papilarnych, przyciski pod ekranem są dotykowe. Przekątna 5 cali i dość mała obudowa mogą spodobać się osobom szukającym mniejszego telefonu. Model uzyskał najlepszy w teście czas pracy bez ładowania, ma też przyzwoitą wydajność i dobry aparat. Brakuje mu warstwy ochronnego szkła przykrywającej ekran, a sam wyświetlacza, choć bardzo jasny, miewa problemy z poprawnym oddawaniem kolorów. Jakość oprogramowania nie budzi zastrzeżeń, a wybór funkcji zawstydza bardziej znanych producentów.
PLUSY:
- Świetna bateria
- Aluminiowa obudowa
- Jasny ekran
MINUSY:
- Brak szkła ochronnego
- Tylko pionowa klawiatura w SMS-ach