Warsztat pracownika domowego
Po ukończeniu instalacji program uruchomi się automatycznie. Na ekranie, oprócz głównego okna programu, zobaczysz niewielki panel rejestracyjny. Aby utworzyć konto, wpisz w kolejne pola proponowany login, adres e-mailowy oraz wymyślone hasło. Naciśnij przycisk Załóż konto. Po chwili program poprosi o spersonalizowanie konta przez dodanie zdjęcia. Jeśli chcesz pominąć ten etap, kliknij Prześlij później.
Gdy w głównym oknie programu pojawi się wybrana przez ciebie nazwa, oznaczać to będzie, że tworzenie konta zakończyło się sukcesem. Do korzystania z pełni funkcji programu wymagana jest jednak jego aktywacja. Poinformuje cię o tym zarówno komunikat z centrum aktywności, jak i powiadomienie wyświetlone nad zasobnikiem systemowym.
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i po odszukaniu w niej wiadomości o tytule Please confirm your new Wunderlist account. Kliknij znajdujący się w niej odnośnik. Chwilę później w nowo otwartym oknie przeglądarki zobaczysz potwierdzenie aktywacji swojego konta. Od tego momentu twoje listy zadań będą synchronizowane ze wszystkimi urządzeniami, na których jest zainstalowany program.
Dodawanie nowego zadania do listy rozpocznij od wskazania odpowiadającej mu kategorii. Kliknij wybraną zakładkę, np. Praca, i w polu Dodaj element do 'Praca' wpisz treść zadania, po czym kliknij ikonę kalendarza, aby określić datę jego ukończenia. Jeśli chcesz zamienić to zadanie na zdarzenie cykliczne, możesz skorzystać z rozwijanego menu i ustawić częstotliwość jego powtarzania się. Opcja kalendarza pozwoli ci również zdefiniować przypomnienie o czekającym cię zadaniu. O wskazanej godzinie otrzymasz je zarówno e-mailem, jak i w formie wyskakującego na pulpicie komunikatu:
Po zatwierdzeniu zadania klawiszem [Enter] pojawi się ono w oknie w formie wydzielonego paska. Zwróć uwagę na puste kwadratowe pole po jego lewej stronie oraz datę i gwiazdkę po prawej. Pierwsze pozwala odznaczyć zadanie jako już wykonane, drugie – wskazuje deadline zadania, a trzecie – umożliwia wyróżnienie danej pozycji.
Każde z utworzonych zadań może mieć własną listę podzadań. Aby je dodać, wystarczy prawym przyciskiem myszki wywołać menu kontekstowe wybranego zadania i wskazać w nim opcję Wyświetl widok szczegółowy. Okienko, które pojawi się wówczas po prawej stronie panelu kontrolnego, ma intuicyjny moduł dopisywania podzadań oraz pole przeznaczone na niezbędne notatki.
Aby zaprosić kogoś do współpracy, sprowadź kursor myszy w dół okna, aż pojawi się pasek akcji. Następnie kliknij znajdującą się tu ikonę z symbolem postaci z plusem, by rozwinąć menu zaproszeń. Następnie w pole Nazwa lub adres e-mail wpisz adres e-mailowy osoby, którą chcesz dodać do listy zadań, po czym wyślij jej zaproszenie przyciskiem postaci z plusem. Po ponownym kliknięciu ikony z paska akcji zobaczysz na wyświetlonej liście członków oczekujące zaproszenie.