Wideo na kilka sposobów
|
Na szczęście istnieją liczne możliwości wykorzystania przejściówek. Złącze SCART ma tu szczególne znaczenie, ponieważ teoretycznie powinno przesyłać sygnał kompozytowy, komponentowy i S-Video. Można więc zastosować przejściówkę ze SCART na jeden z tych standardów. Istnieje także niemal pełna zgodność HDMI z DVI (ten drugi nie przesyła dźwięku, trzeba go podłączać osobno), a także między DVI-I a D-Sub (choć to ostatnie jest złączem typowo komputerowym i raczej nie jest stosowane w domowym sprzęcie wideo). Podobne zasady dotyczą dźwięku. Zwykle kanał lewy i prawy są wyprowadzone dwoma osobnymi gniazdami RCA, ale można je również podłączyć przez złącze minijack stereo czy nawet SCART. |
Podczas podłączania zwróć baczną uwagę na jakość używanych kabli. Jeśli będą kiepskie (tanie), również uzyskany obraz będzie słabej jakości. Dotyczy to przede wszystkim sygnałów analogowych. W przypadku cyfrowego przesyłania dźwięku i obrazu takiej zależności już nie ma (szczególnie na niewielkich odległościach).
Obraz i dźwięk z odtwarzacza mogą być doprowadzone do telewizora, ale można również wykorzystać lepsze głośniki, dzięki którym będziesz mógł się cieszyć dźwiękiem kina domowego.
Oczywiście, nawet jeśli odtwarzacz ma HDMI, ale telewizor go nie ma, musisz wykorzystać inne złącze. Spośród dostępnych opcji należy wybrać takie połączenie urządzeń, które zapewnia najlepszą jakość obrazu.
Podłącz kabel HDMI do odpowiedniego wyjścia odtwarzacza.
Drugi koniec kabla podłącz do podobnego wejścia telewizora opisanego również jako HDMI.