A A A

Wideo ze slajdów

PC Format 7/2017
Pełna wersja SildeShow 8 Ultimate zaskakuje swoimi możliwościami. Program pozwala nie tylko utworzyć atrakcyjny pokaz slajdów z animacjami, muzyką i efektami, ale również przygotować animowane komiksy i portfolio. Sylwester Żochowski


Entuzjaści cyfrowej fotografii powinni koniecznie wypróbować możliwości pełnej, najbardziej rozbudowanej wersji programu SlideShow 8 Ultimate. Aplikacja z zestawu fotografii wyczaruje efektowny pokaz wideo wypełniony animacjami. muzyką i efektami specjalnymi. Gotową pracę będziesz mógł zapisać w postaci wideo, które wrzucone do internetu w atrakcyjny sposób opowie rodzinie i znajomym twoją wakacyjną historię.

SlideShow 8 Ultimate – interfejs i obsługa


Możliwości aplikacji SlideShow 8 Ultimate są bardzo duże. Mimo braku spolszczenia dzięki dobrze rozplanowanemu interfejsowi obsługa programu nie nastręcza problemów.


Po uruchomieniu SlideShow 8 Ultimate oprócz okna głównego aplikacji wyświetli się dodatkowa plansza powitalna Welcome to SlideShow Ultimate. Daje ona szybki dostęp do następujących funkcji. Create new slideshow – tworzy nowy pusty projekt pokazu slajdów, dając możliwość jego przygotowania od zera; Open slideshow – otwiera wcześniej zapisany projekt, umożliwiając dalszą jego edycję.


Trzeci przycisk, Use SlideShow Master, uruchamia kreator przeznaczony dla początkujących, który krok po kroku przeprowadzi przez proces tworzenia pokazu, natomiast ostatni Open example slideshow pozwala otworzyć jeden z przykładowych pokazów, przygotowanych przez producenta programu.


Aby sprawdzić, jakimi możliwościami dysponuje program SildeShow, wybierz ostatnią z opcji – Open example slideshow. Wyświetli się okno Open slideshow, w którym należy wybrać jedną z widocznych miniatur pokazów przykładowych, np. Transitions, i kliknąć Open.


Pokaz zostanie załadowany. Kliknij przycisk Play na górnym pasku, aby go odtworzyć. Odtwarzanie pokazu rozpocznie się w trybie pełnoekranowym. W dolnej części widoczny jest panel, za pomocą którego możesz kontrolować odtwarzanie pokazu. Aby przerwać pokaz, naciśnij klawisz Esc. Prezentację ten możesz również odtworzyć w oknie programu, korzystając z panelu podglądu widocznego w środkowej części okna (1).


Po powrocie do okna głównego widocznych będzie pięć głównych sekcji programu służących do tworzenia pokazów. Górną część zajmuje menu rozwijane (2) oraz pasek narzędziowy (3), na którym dostępne są przyciski uruchamiające najważniejsze funkcje programu.


W lewej części widoczny jest zasobnik Toolbox (4), z którego dodaje się do pokazu obiekty i przeróżne efekty specjalne. Zasobnik podzielony jest na sześć grup (ich nazwy nie są niestety przetłumaczone na język angielski): Diashow Objekte – obiekty podstawowe, EinblendungenAusblendungen – animowane efekty przejścia i zanikania, Bewegungspfade – ścieżki ruchu obiektów, Texteeffekte – animowane napisy i Bildeeffekte – efekty obrazu.


Gdy wybierzesz zakładkę grupy, w zasobniku wyświetlą się ikony dostępnych tam obiektów lub efektów. Zawartość grupy podzielona jest na dodatkowe kategorie np. w grupie Diashow Objekte (5) do dyspozycji są m.in. kategorie Default, Effects itd. Obiekty z zasobnika umieszcza się na dolnej osi czasu (6) myszką – wystarczy je przeciągnąć.


Obok zakładki Toolbox dostępna jest jeszcze druga zakładka, Datebrowser, dająca bezpośredni dostęp do plików zgromadzonych w folderach na dyskach komputera.


W środkowej części widoczna jest sekcja Layoutdesigner (7) wypełniona w większości przez panel podglądu, na którym można odtwarzać prezentację podczas jej tworzenia.


W prawej części widoczna jest sekcja Object settings (8). W zależności od wybranego na osi czasu obiektu wyświetlają się tu jego szczegółowe parametry, które możesz dowolnie modyfikować.


W dolnej części przez całą szerokość okna programu przebiega oś czasu – Timeline. Na osi umieszcza się kolejno poszczególne slajdy oraz inne obiekty, tj. animacje, efekty specjalne, dźwięki i podkład muzyczny, tworząc pokaz. Widok osi czasu można zmienić na widok scenorysu – Storyboard.


Interfejs programu może być wyświetlany w czterech układach. Domyślnie wybrany jest układ Default. Możesz go zmienić na układ Storyboard, Imagelist lub Toolbox. Służą do tego ikony dostępne na górnym pasku narzędziowym.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto