Wideo ze slajdów
Załóżmy, że zakończyłeś tworzenie pokazu slajdów za pomocą kreatora i chcesz kontynuować edycję. Po kliknięciu przycisku Edit slideshow (patrz krok 6 w poprzedniej części) otwiera się okno główne edytora z umieszczonym na osi czasu pokazem, który został automatycznie utworzony za pomocą kreatora.
Pierwszą rzeczą, jaką należy się zająć, jest wpisanie prawidłowych tekstów na planszy powitalnej. W tym celu kliknij ikonkę + widoczną w lewym górnym narożniku paska reprezentującego planszę tytułową.
Zawartość paska zostanie rozwinięta, odszukaj pierwszy obiekt tekstowy i zaznacz go myszką. Przejdź do sekcji Object settings, z pola Text usuń napis Film title i wpisz adekwatny tytuł, np. „Majówka 2017”. Napis pojawi się od razu w oknie podglądu, możesz określić jego położenie na ekranie za pomocą myszki. W sekcji Object settings znajdziesz wszystkie niezbędne opcje, dzięki którym sformatujesz wpisany tekst (zmienisz jego wielkość, font, kolor itd.).
W opisany wyżej sposób odszukaj na osi czasu i zmodyfikuj pozostałe obiekty tekstowe. Oczywiście liczba i rodzaj obiektów tekstowych zależą od tego, jaki szablon pokazu wybrałeś.
Jeśli zawartość osi czasu nie mieści się w całości na ekranie, możesz oddalić widok, służy do tego suwak zoom dostępny w prawym dolnym rogu okna. Slajdy zdjęć dodanych do pokazu znajdują się wewnątrz paska widocznego na osi czasu. Rozwiń jego zawartość, klikając ikonkę + widoczną w lewym górnym narożniku paska.
Zdjęciami widocznymi na osi czasu w postaci pasków możesz manipulować, zmienisz też czas oraz kolejność ich wyświetlania, Możesz również dodawać podpisy i efekty specjalne, przeciągając ich miniatury na oś czasu z zasobnika Toolbox, a następnie edytując ich parametry w sekcji Object settings.
Gotowy projekt pokazu zapiszesz, wybierając z menu