Windows cię wyręczy
Teoretycznie można ruchy myszy i jej kliknięcia programować bezpośrednio w kodzie skryptu. Służą do tego polecenia MouseMove x,y, Click x,y oraz MouseClickDrag x,y, które kolejno definiują ruch kursora myszy, kliknięcie w wybranym miejscu oraz przeciągnięcie do wybranego miejsca. Litery x i y to ekwiwalenty koordynatów ekranu (w pikselach).
Znacznie prostszym sposobem wprowadzania ruchów myszy jest skorzystanie z instalowanego razem z Autohotkey programu o nazwie AutoScriptWriter II. Narzędzie to przypomina nieco poznanego wcześniej Windows Macro Recordera, z tą różnicą, że tutaj w wyniku rejestracji ruchów myszy, kliknięć itp. nie uzyskujemy makra, lecz kod, który można dołączyć do istniejącego lub nowo tworzonego skryptu Autohotkey.
Rejestracja działań jest bardzo prosta. Uruchom program AutoScriptWriter II (znajduje się on w menu Start w grupie AutoHotkey), następnie w oknie: AutoScriptWriter II
kliknij przycisk Record. Teraz wykonuj działania, które chcesz zapisać do skryptu i zautomatyzować. Gdy je zakończysz, kliknij widoczny na ekranie przycisk Stop.
Powrócisz do okna AutoScriptWriter II, w którym, w centralnej części, zobaczysz kod wygenerowany przez rejestratora działań.