Zafascynuj audytorium
Do Prezi można importować obrazki, wstawiać filmy z YouTube,
podkład muzyczny i głos lektora. Gotową prezentację wyświetlisz nie tylko za pomocą komputera. Dzięki temu, że Prezi jest aplikacją internetową i dane przechowuje w chmurze, możesz robić pokazy wirtualne dla nawet 30 odbiorców. Aplikacja ma darmową i płatną wersję. Ograniczeniem darmowej wersji jest logo aplikacji widoczne w rogu prezentacji oraz niewielka ilość miejsca na dysku wirtualnym – 100 MB.
Aby zarejestrować się w serwisie, wejdź na stronę domową www.prezi.com i kliknij Sign up now. Na kolejnej stronie kliknij na plan taryfowy Public. Jeśli uczysz się lub jesteś nauczycielem i masz e-mail w domenie szkoły lub uczelni, możesz skorzystać z darmowego planu dla edukacji, w którym jest aż 500 MB darmowego miejsca na prezentacje. W tym celu kliknij Student & Teacher licenses. Warsztat bazuje na standardowej, darmowej wersji Public.
Wypełnij formularz rejestracyjny i kliknij Sign up. Aby dokończyć rejestrację, musisz przejść do swojej skrzynki pocztowej i w e-mailu od serwisu kliknąć Download ford Windows.
Aplikacja ma aż 400 MB, więc pobieranie może chwilę potrwać. W pierwszym kroku instalacji wybierz język interfejsu. Polskiego nie ma, więc pozostaw domyślny angielski i kliknij OK. Gdy pojawi się kreator instalacji, kliknij Next, zaakceptuj licencję i kliknij Install
Po pierwszym uruchomieniu desktopowego Prezi pojawi się ekran logowania. Musisz podać login, który utworzyłeś w kroku 2. Okres 30 dni korzystania z aplikacji można wydłużyć o 3 miesiące, przekonując trzech znajomych do założenia konta w serwisie Prezi.