Zafascynuj audytorium
W przypadku większych prezentacji niezbędne jest dodanie własnych obiektów, W tym celu musisz użyć narzędzi ukrytych w menu. W celu dodania pola kliknij Draw Circle Frame lub wybierz inny kształt, zgodny z designe’em szablonu.
Zwróć uwagę, że po zakreśleniu koła pojawia się automatycznie nowy element na liście kadrów prezentacji, a widoczny obok niego numerek świadczy, że obiekt został dodany na samym końcu ścieżki animacji. Jeśli chcesz, by slajd był wyświetlony wcześniej, musisz przeciągnąć go we właściwe miejsce za pomocą miniaturki na liście kadrów.
Oprócz pól na treść możesz dodawać linie i strzałki, pozwalające tworzyć powiązania między elementami treści. Kliknij Frames&Arrows, a następnie Draw line i przeciągnij linię między dwoma obiektami. Za pomocą opcji Style, która pojawi się nad linią, możesz dobrać kolor, a przyciskami n zmienić grubość linii. Linia ma też węzły pozwalające na dobranie kształtu. Aby dodać pole tekstowe, wystarczy dwa razy kliknąć tło.
Możesz również zmienić cały styl prezentacji. Kliknij przycisk Themes. Możesz także zmienić tło prezentacji na własne.
Kliknij Custom Current Theme. Na środku znajdziesz pole 3D Background, za którego pomocą możesz przesłać własny obraz jako tło projektu. Pamiętaj, że muszą się na nim zmieścić wszystkie kadry ze slajdami oraz przestrzeń wykorzystywana przy przejściach. Sugerowane minimum to kwadrat o boku 3000 pikseli.
Prezentację uruchomisz, klikając przycisk Present. Dzięki temu, że Prezi przechowuje wszystkie projekty w chmurze, wystarczy zalogować się do swojego konta z dowolnego komputera, by móc przeprowadzić prezentację. Jeśli chcesz odtwarzać prezentację off-line, kliknij Share oraz Download as portable prezi w celu pobrania odtwarzacza z prezentacją. Plik można także pobrać jako PDF.
Ciekawą funkcją jest odtwarzanie zdalne. Po kliknięciu Share i Present remotely pojawi się okienko z linkiem,za którego pomocą odbiorcy mogą podłączyć się do twojej prezentacji przez internet i obserwować pokaz. To w połączeniu z transmisją audio, np. przez Google Hangouts, pozwala przeprowadzać zdalne wykłady lub szkolenia.