Microsoft wstrzyma wszystkie opcjonalne aktualizacje systemu Windows 10.
Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że od maja br. do odwołania nie będą publikowane żadne opcjonalne aktualizacje systemu Windows 10.
Koncern nie będzie zmieniał harmonogramu publikacji poprawek bezpieczeństwa – niezbędne łatki mają się pojawiać w każdy wtorek. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, rezygnacja z aktualizacji opcjonalnych (określanych jako C i D) ma zapobiec sytuacji, w której pojawiłaby się niestabilna wersja systemu, utrudniająca pracę zdalną. „Oceniamy stan zdrowia publicznego i rozumiemy, że ma on wpływ na naszych klientów. W związku z tym jako priorytetowe uznajemy aktualizacje zabezpieczeń” – napisano w oficjalnym komunikacie.
Starting in May 2020, we are pausing all optional non-security releases (C and D updates) for all supported versions of Windows client and server products to prioritize security and keep customers protected and productive. More information here: https://t.co/G5NcWtIiEQ.
— Windows Update (@WindowsUpdate) March 24, 2020
Opcjonalne aktualizacje nie będą dostarczane do odwołania także do systemu Windows Server 2008 SP2.
0 komentarzy