9. miejsce - Hamster Free Zip Archiver 1.2.0.6
Coś dla tych, którzy oprócz funkcjonalności cenią sobie estetykę programu. To najprostszy w obsłudze program w naszym teście. Kompresowanie bądź rozpakowywanie plików polega na przeciąganiu plików źródłowych lub skompresowanych archiwów na okno lub ikonę programu. Wbudowane szablony ułatwiają np. publikację na Rapidshare.
PLUSY:
- Szablony dla plików wyjściowych
- Bardzo prosta obsługa
MINUSY:
- Nie tworzy samorozpakowujących się archiwów
10. miejsce - ZipGenius Suite Edition 6.3.2.3000
Program ten stanowi połączenie funkcjonalnego (choć niewyróżniającego się jakimiś wyrafinowanymi funkcjami czy spektakularnymi wynikami testów) programu do zarządzania skompresowanymi archiwami z bezpłatnym klientem FTP, dzięki czemu ułatwia przesyłanie i pobieranie skompresowanych danych z serwerów FTP.
PLUSY:
- Dodatkowy klient FTP
- Dość niskie i równomierne zużycie zasobów
MINUSY:
- Brak polskojęzycznego interfejsu
11. miejsce - HaoZip 2.4.7228
Dopracowany interfejs użytkownika, dostępne wszystkie niezbędne i przydatne funkcje w tego typu programach, czemu zatem dopiero taka lokata? Dzieło chińskich programistów nie wyróżnia się wydajnością, wręcz przeciwnie, czas dekompresji testowego archiwum ZIP był nad wyraz długi. Funkcjonalny, stabilny, ale trochę powolny.
PLUSY:
- Wbudowany benchmark
- Rozbudowany zestaw funkcji
MINUSY:
- Wydajność rozpakowywania poniżej oczekiwań
12. miejsce - IZArc 4.1.6
IZArc wyróżnia się pozytywnie jeżeli chodzi o funkcjonalność i liczbę obsługiwanych formatów, w których możemy zapisywać skompresowane pliki, a nie tylko rozpakowywać. Niestety, pod względem szybkości kompresji program spisał się fatalnie. Wolniejsze pakowanie wynikało z ustawień standardowych, ale efektywność kompresji też nie powala.
PLUSY:
- Liczba obsługiwanych formatów, w których można tworzyć archiwa
MINUSY:
- Powolne tworzenie plików ZIP
13. miejsce - TUGZip 3.5.0.0
Program ma niezbędne funkcje. Kompresuje, dekompresuje, dzieli archiwa na części, tworzy wersje samorozpakowujące się, szyfruje. Niestety, nie działa poprawnie w Windows 7, nie integrując swoich funkcji z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Zapewnia wysoki stopień kompresji, ale wydajność poniżej oczekiwań.
PLUSY:
- Zestaw wszystkich niezbędnych funkcji
MINUSY:
- Niska wydajność
- Nie działa poprawnie w Windows 7
14. miejsce - Obsługa folderów skompresowanych w Win7
Podstawową wadą wbudowanej w system Windows funkcji obsługującej zarządzanie skompresowanymi archiwami jest rozpoznawanie wyłącznie jednego formatu – ZIP. Z drugiej strony jest to najpopularniejszy format, więc w wielu przypadkach nawet ten prosty mechanizm systemowy okazuje się być wystarczającym rozwiązaniem.
PLUSY:
MINUSY:
15. miejsce - ExtractNow 4.62
Nazwa programu odzwierciedla jego możliwości – jest to wyłącznie narzędzie do rozpakowywania plików. W tym zakresie program sprawuje się dobrze. Duży zakres rozpoznawanych formatów skompresowanych archiwów pozwala na uporanie się praktycznie z każdym skompresowanym plikiem, jaki możemy pobrać z internetu.
PLUSY:
- Duża liczba rozpakowywanych formatów plików
MINUSY:
- Brak funkcji tworzenia skompresowanych archiwów
16. miejsce - Zipeg 2.9.2.1253
Podobnie jak ExtractNow program jest wyłącznie dekompresorem. Rozpoznaje niestety dużo mniej formatów plików. W praktyce nadaje się do rozpakowywania ZIP i RAR. Ciekawostką jest podgląd plików w skompresowanych achiwach. Niestety, program ma wyjątkowo duże zapotrzebowanie na zasoby. Nie polecamy.
PLUSY:
MINUSY:
- Zużycie zasobów (w szczególności pamięci RAM)