7. miejsce - MSI CX620-028PL
Notebook MSI ma kilka ciekawych cech. Nad klawiaturą znajdują się dwa włączniki, pozwalające na łatwe włączenie energooszczędnej grafiki wbudowanej w procesor albo dodatkowego Radeona HD 5470. Niestety, nawet na grafice zintegrowanej komputer krótko pracuje na baterii. Nietypowe jest umieszczenie kilku portów z tyłu komputera, dzięki czemu kable wideo czy SATA nie plączą się na biurku. Pewien defekt ma klawiatura – jeden z dwóch klawiszy odwrotnego ukośnika umieszczono z lewej strony spacji.
PLUSY:
- Przyzwoita wydajność
- Torba i mysz w zestawie
MINUSY:
- Czas pracy na baterii
- System 32-bitowy
8. miejsce - HP ProBook 4320s
Biznesowy notebook o profesjonalnym wyglądzie, nadający się do pracy poza domem lub biurem. Ma dwa elementy biometryczne: kamerę z rozpoznawaniem twarzy i czytnik linii papilarnych, a także zestaw narzędzi HP ProtectTools. Jak wiele innych modeli, ma współdzielony port USB/eSATA. Zdecydowanym minusem jest fatalny touchpad, a właściwie przyciski, które znajdują się na jego powierzchni roboczej. Dlatego przez przypadek dotyka się touchpada w dwóch punktach, a naciśnięcie przycisku niekiedy powoduje irytujące przemieszczenie się kursora myszy.
PLUSY:
- Wymiary i waga
- Wydajny dysk
- Czytnik linii papilarnych
MINUSY:
- System 32-bitowy
- Nietypowy touchpad
9. miejsce - Dell Inspirion 1764
Duży notebook z ekranem 17,3” o podwyższonej rozdzielczości 1600x900, mogący zastąpić komputer stacjonarny. Wydajność urządzenia, w tym procesor Core i5 czy dysk o prędkości 7200 obr./min, pozwala na swobodną pracę z dowolnymi aplikacjami. Spory ekran oraz bardzo dobre głośniki pozwalają wykorzystać komputer także do oglądania filmów. Dziwne jest natomiast to, że producent zdecydował się na wykorzystanie układu sieciowego w starszym standardzie fast ethernet, ponadto brakuje gniazda eSATA i ExpressCard.
PLUSY:
- Duży ekran 1600x900
- Wydajny dysk
MINUSY:
- Waga powyżej 3 kg
- Brak eSATA i ExpressCard
- Port fast ethernet
10. miejsce - Fujitsu Lifebook A530
Notebook o klasycznym wyglądzie, z matowym ekranem, zamknięty w matowej obudowie. Procesor Core i3, 2 GB pamięci RAM i zintegrowana grafika nie wyglądają najlepiej na tle konkurencji, ale w praktyce wystarczają do wygodnej pracy. Klawiatura jest w miarę wygodna, ale jej układ mógłby być lepszy. Przede wszystkim zbędna jest sekcja numeryczna, koło lewego klawisza [Shift] niepotrzebnie umieszczono ukośnik, a poza tym zmniejszono klawisze strzałek. Bogaty zestaw oprogramowania to zarówno zaleta, jak i wada tego modelu.
PLUSY:
MINUSY:
- Brak portu eSATA
- Tylko 2 GB pamięci
11. miejsce - Sony Vaio VPC-EB1M1E/WI
Dobrze wykonany notebook, o niezłej konfiguracji sprzętowej, ale bez cech szczególnych. Ma elegancką, aluminiową pokrywę ekranu i ramkę wokół ekranu, a także białą klawiaturę. Klawisze wyspowe, jakie w notebookach Vaio były już od dawna, mają bardzo standardowy i wygodny układ, łącznie z wydzieloną sekcją klawiszy strzałek i klawiaturą numeryczną. Notebook ma m.in. współdzielony port USB/eSATA, mechaniczny włącznik Wi-Fi, pojemny dysk twardy. Jest za do dość ciężki, krótko pracuje na baterii i zdecydowanie brakuje mu interfejsu bluetooth.
PLUSY:
- Wydajna grafika
- Pojemny dysk
MINUSY:
- Względnie duża waga
- Brak bluetooth
- Czas pracy na baterii
12. miejsce - MSI CR620
Prosty i niedrogi notebook z procesorem Core i3, dużym dyskiem i pojemną pamięcią RAM. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które za niewielkie pieniądze chcą nabyć urządzenie z nowoczesnym procesorem. Brakuje mu jednak lepszego układu graficznego (nie nadaje się do gier) oraz 64-bitowego systemu operacyjnego. Producent wykorzystał też interfejs sieciowy poprzedniej generacji (fast ethernet) oraz niezbyt pojemny akumulator. Model CR620 ma wadę klawiatury podobną do CX620 – z lewej strony spacji niepotrzebnie znajduje się odwrotny ukośnik.
PLUSY:
- Przyzwoita wydajność
- Pojemny dysk
MINUSY:
- System 32-bitowy
- Czas pracy na baterii
- Brak eSATA