Opisy monitorów LCD 22”
1. miejsce - AOC 2230Fm
Pod względem wyposażenia dominuje nad większością monitorów: czyta popularne formaty zdjęć i filmów, ma koncentrator USB, do sterowania odtwarzaczem służy pilot zdalnego sterowania. Menu ekranowe jest intuicyjne i proste w obsłudze, ale niepozbawione niedociągnięć. Bywa, że podczas zmiany rozdzielczości się zawiesza.
PLUSY:
- Bogate wyposażenie
- Możliwość odtwarzania nagrań z pamięci flash
MINUSY:
- Wysoki pobór mocy
- Problemy z menu ekranowym
2. miejsce - Benq E2200HDA
Prosty monitor bez dodatkowych interfejsów i akcesoriów. Ma tylko podstawowe wejście umożliwiające podłączenie go do komputera, ma też wbudowane głośniki i wyjście słuchawkowe. Dobrze oddaje kolory, dostosowuje się do niższych i wysokich rozdzielczości, a czas reakcji, kontrast i ostrość, jakie zapewnia, są na przyzwoitym poziomie.
PLUSY:
- Świetna ogólna jakość obrazu
- Rozdzielczość HD
MINUSY:
- Brak gniazd cyfrowych
- Brak dodatkowego wyposażenia
3. miejsce - iiyama ProLite E2208HDS
Ogólne wrażenie podczas pracy jest dobre, lecz testy wykazują niedociągnięcia: małą widoczność pod kątem w pionie, nierównomierny rozkład jasności czy w niektórych okolicznościach spory czas reakcji. Domyślna jasność jest męcząca, warto ją już na wstępie obniżyć, nawet czterokrotnie. Poza tym duży plus za świetną drukowaną instrukcję.
PLUSY:
- Gwarancja jakości
- Dobra jakość obrazu
- Rozdzielczość HD
MINUSY:
- Wyraźnych minusów nie zauważono
4. miejsce - LG M228WD
Dobre połączenie monitora z telewizorem. Estetyczny wygląd i możliwość sterowania wszelkimi funkcjami monitora za pomocą pilota w sposób dość intuicyjny. Mankamentem jest nie najlepsza jakość obrazu. Irytuje też brak możliwości wyłączenia diody zasilania – przeszkadza to przy wyłączonym świetle, np. podczas oglądania telewizji.
PLUSY:
- Sporo interfejsów
- Tuner telewizyjny
- Gwarancja jakości
MINUSY:
- Słaba jakość obrazu
- Stosunkowo wysoka cena
5. miejsce - Asus VW223B
Monitor o bardzo dobrym odwzorowaniu barw i wyjątkowo równomiernym podświetleniu ekranu. Duży zakres regulacji jasności, kontrastu, nasycenia oraz składowych barw (w tym odcienia skóry). Świetny system przesyłania obrazu poprzez USB – jednakże w tym trybie spada jakość wyświetlanej grafiki w filmach oraz grach.
PLUSY:
- Świetna równomierność podświetlenia
- Niski pobór mocy
MINUSY:
- Brak polskiego menu
- Brak gniazd cyfrowych
- Małe kąty widzenia
6. miejsce - Manta LCD2202
Produkt sprawia wrażenie topornego: od nieprzyjaznego menu ekranowego po błędy odwzorowania barw i jasności. Monitor spełnia swoje zadanie – zapewnia dostęp do potrzebnych ustawień, podstawowe interfejsy komunikacyjne, ma wbudowane głośniki. Pracować więc można. Jednak komfort tej pracy pozostawia wiele do życzenia.
PLUSY:
MINUSY:
- Brak polskiego menu
- Spory czas reakcji
7. miejsce - NEC LCD22WV
Monitor prosty, ale sprawia wrażenie solidnego. Brak głośników, możliwości podłączenia cyfrowego sygnału wideo, korzystania z koncentratora USB itd. Urządzenie wyświetla obraz, jaki podajemy mu przez jedyny dostępny interfejs. Niestety, obraz ten nie grzeszy jakością. Nasze zastrzeżenia budzą zimne kolory i podświetlenie.
PLUSY:
- Szeroki kąt widzenia
- Brak widocznych defektów obrazu
MINUSY:
- Brak gniazd cyfrowych
- Kiepska równomierność podświetlenia
8. miejsce - ViewSonic VA2216w
Po tym modelu nie należy się spodziewać spektakularnych parametrów, możliwości czy wyposażenia. Ma tylko wejście analogowe, niewiele funkcji w menu ekranowym. Minusem jest słaba jakość interpolacji tekstu. Przy dynamicznych scenach matryca nie nadąża z wyświetlaniem obrazu, co sprawia, że w grach akcji może się męczyć wzrok.
PLUSY:
MINUSY:
- Brak polskiego menu
- Brak gniazd cyfrowych
- Małe kąty widzenia