Opisy monitorów LCD 24”
1. miejsce - NEC AccuSync 24WMCX
Monitor można podłączyć przez złącza analogowe lub cyfrowe, sam wykrywa źródło sygnału i ustawia obraz. Domyślne parametry są wygodne. W odróżnieniu od innych monitorów jasność jest na poziomie 100 cd/mkw. Jakość obrazu generalnie nie budzi zastrzeżeń. Jest zdecydowanie najlepsza wśród modeli 24-calowych.
PLUSY:
- Wysoka jakość obrazu
- Gniazdo komponentowe
MINUSY:
2. miejsce - HP w2448hc
Monitor o bardzo dużych możliwościach konfiguracyjnych i bogatym wyposażeniu. Dzięki zastosowaniu specjalnego ramienia zapewnia swobodę dopasowania pozycji: obracanie, pochylanie, ustalenie wysokości od blatu biurka. W domyślnych ustawieniach obraz jest zbyt jasny (dobry do filmów, nie do pracy), przez co kolory są zbyt jaskrawe.
PLUSY:
- Kamera i czujnik światła
- Swoboda obrotów i nachylenia
MINUSY:
- Brak polskiego menu
- Mierne odwzorowanie kolorów
3. miejsce - Samsung SyncMaster T240
Monitor o niepowtarzalnym wyglądzie i elegancji. Oferuje wiele ciekawych rozwiązań dotyczących jakości obrazu, dobrze też odwzorowuje kolory, ma wiele trybów tematycznych. Programowalny klawisz z możliwością przyporządkowania funkcji zmiany wybranych parametrów obrazu także stanowi ciekawe rozwiązanie.
PLUSY:
- Niski pobór mocy
- Dobrze pomyślany panel i menu ekranowe
MINUSY:
- Brak polskiego menu
- Kiepska równomierność podświetlenia
4. miejsce - Gateway FHD2400
Monitor o sporych możliwościach ustawienia: pivot (obrót ekranu do pionu), pochylanie, podnoszenie ekranu. Ma wyjątkowo pokaźny wybór wejść sygnału wideo, a także interesujący system sterowania. Mankamentem jest słabsze odwzorowanie kolorów. Do monitora można dołączyć opcjonalny panel z głośnikami.
PLUSY:
- Bogactwo interfejsów
- Swoboda obrotów i nachylenia
MINUSY:
- Brak polskiego menu
- Błyszcząca powłoka
5. miejsce - Hyundai W240D V2
Kolejny monitor o sporej liczbie wejść wideo i wielu możliwościach ustawienia ekranu. Czytelne menu jest niestety obsługiwane przez panel, którego dotykowych przycisków niemal nie widać, nawet w dobrym świetle. Wąski kąt widzenia i mierne odwzorowanie kolorów rekompensuje szybka matryca – monitor sprawdzi się w dynamicznych grach.
PLUSY:
- Swoboda obrotów i nachylenia
- Gniazdo komponentowe
MINUSY:
- Słaba ogólna jakość obrazu
6. miejsce - Acer P243W
Małe kąty widzenia i bardzo odblaskowa powłoka powodują, że monitor najlepiej się sprawuje w niezbyt mocnym oświetleniu. Wady te nadrabia niezłym odwzorowaniem kolorów (ale dopiero po znacznym zmniejszeniu jasności), niezłym kontrastem i równomiernym podświetleniem matrycy. Dostęp do regulacji jasności i kontrastu jest dość kłopotliwy.
PLUSY:
- Równomierność podświetlenia
- Oprogramowanie
MINUSY:
- Kiepski kąt widzenia
- Błyszcząca powłoka
7. miejsce - LG W2452V-PF
Monitor z bardzo dużą paletą dostępnych regulacji, ustawień kolorów i trybów obrazu. Przydatne funkcje dotyczące wejścia HDMI, w tym rozciąganie obrazu 4:3 oraz dodatkowe powiększanie i dopasowywanie obrazów panoramicznych. Świetny, choć wolno reagujący program obsługujący ustawienia monitora.
PLUSY:
- Dobrze przemyślany panel i menu ekranowe
- Oprogramowanie
MINUSY:
- Kiepski kąt widzenia
- Błyszcząca powłoka
8. miejsce - Fujitsu-Siemens E24W-1SD
Monitor bardzo prosty w obsłudze. Kremowa obudowa przypomina starsze konstrukcje – obecnie króluje błyszczący kolor srebrny i czarny. Obraz jest ostry i pozbawiony większych wad – niestety kiepsko utrzymuje parametry, np. temperatury barwowej. Panel regulacyjny także jest dość prosty, przy tym kiepsko widoczny przy słabym świetle.
PLUSY:
- Stosunkowo niska cena
- Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
MINUSY: