Nowoczesne radio
TS: Od maja uruchomiliśmy 8 rozgłośni internetowych nadających muzykę różnych gatunków.
PCF: Na razie nadają one muzykę z komputera, nie ma audycji na żywo.
TS: Ale będą. Lada chwila uruchomimy rozgłośnię internetową tworzoną przez młodych i dla młodych. Właśnie wysłaliśmy listy intencyjne do dyrektorów 55 krakowskich liceów z propozycją dla uczniów, by prowadzili audycje popołudniowe i wieczorne w rozgłośni internetowej. Zapewniamy profesjonalną opiekę, możliwość korzystania ze sprzętu i bazy muzycznej RMF FM oraz pełną wolność tworzenia, ograniczoną tylko własną kreatywnością. Chcielibyśmy, aby to młodzież tworzyła audycje dla swoich rówieśników, bo przecież radia internetowe są najczęściej słuchane przez młodych ludzi.
PCF: Ciekawa inicjatywa.
TS: Mam nadzieję, że spotka się z zainteresowaniem młodzieży i że ci, którzy mają dobre oryginalne pomysły trafią do nas, aby je zrealizować. Niestety, ten projekt ma jedną zasadniczą wadę – na razie dotyczy tylko młodzieży z Krakowa i okolic. Chciałbym, aby szkoły z innych regionów Polski także mogły w nim uczestniczyć, tworząc swoje internetowe stacje radiowe. Dzięki temu w Polsce mogłoby powstać setki stacji, o różnych profilach, trafiających w indywidualne gusta.
PCF: Czy widzi pan w internecie szansę na bardziej komercyjne radiowe przedsięwzięcia?
TS: Oczywiście. Przecież wszyscy czujemy, że jesteśmy o krok od przełomu technologicznego, że np. do telefonu komórkowego będzie można w prosty sposób dostarczyć 100 różnych stacji radiowych, wśród których każdy będzie mógł wybrać najbardziej mu odpowiadającą. Mam nadzieję, że zdecydowaną większość tych stacji zaaoferuje RMF, dlatego właśnie już zaczęliśmy je tworzyć.
PCF: Życzymy powodzenia i dziękujemy za rozmowę.