1. miejsce - Chieftec BH-01B-B-B
W obudowie można zainstalować dwa wentylatory 80 mm z przodu, a także dwa dodatkowe wentylatory w bocznej ściance (chłodzą usytuowane poprzecznie dyski twarde) i jeden o średnicy 12 cm z tyłu. Zasilacz ma duży, 120--milimetrowy wentylator, który zasysa rozgrzane powietrze z okolic procesora. Konstrukcję wyróżnia, niestety negatywnie, duża masa – wraz z zasilaczem ponad 12 kg. Do jej budowy wykorzystano stal SECC o grubości 1 mm. Na spodzie znajdują się cztery obracane o 90 stopni stopki, których zadaniem jest poprawa stabilności obudowy. Obudowa jest na tyle duża, że można w niej umieścić płytę główną w dowolnym z obowiązujących standardów.
PLUSY:
- Duża liczba wnęk
- Bardzo dobry zasilacz
- Odwrócona klatka montażu dysków
MINUSY:
2. miejsce - NZXT Hush
Obudowę cechuje wysoka dbałość o szczegóły wykonania. Aluminiowe drzwi przedniego panelu są zamykane na magnes. Wewnątrz znajdują się cztery maty wyciszające i wygodny system montażu napędów za pomocą nietypowych zatrzasków. Produkt jest świetnie wentylowany, bo producent wyposażył go w dwa ciche wentylatory 120 mm.
PLUSY:
- Jakość wykonania
- Rewelacyjne wyciszenie
- Dobra wentylacja
MINUSY:
3. miejsce - Chieftec SH-01B-B-B
Bliźniak zwycięzcy testu (oba modele różni wyłącznie przedni panel). Obudowa ma poprzeczne klatki montażu dysków, dużą przestrzeń na napędy (do 6 dysków twardych) i daje możliwość montowania podzespołów bez użycia narzędzi. Wewnątrz obudowy nie ma wentylatorów (jedynie w zasilaczu Chieftec 400 W), ale za to sporo miejsca na ich zamontowanie.
PLUSY:
- Duża liczba wnęk
- Bardzo dobry zasilacz
- Odwrócona klatka montażu dysków
MINUSY:
4. miejsce - Mode Com AZA
Jeden z nielicznych modeli z wyświetlaczem LCD wbudowanym w przedni panel, podającym informacje na temat prędkości obrotowej wentylatorów, temperatury procesora, a także sygnalizującym np. pracę dysku. Dobrą wentylację zapewniają dwa wentylatory 80 mm. Cena obudowy nie odbiega od cen najdroższych modeli w teście, ale ma zasilacz 400 W.
PLUSY:
- Dobra wentylacja
- Wyświetlacz LCD
- Przyzwoity zasilacz
- Duża liczba wnęk
MINUSY:
- Przeciętna jakość wykonania (blacha)
- Standardowy montaż napędów
5. miejsce - Mode Com Feel 607CL
Obudowa o konstrukcji identycznej z modelem AZA. Różni się jednak od niego mniejszą liczbą wentylatorów (ma tylko jeden), ale za to jest wyposażona w filtr przeciwkurzowy w przednim panelu, który skutecznie zapobiega zasysaniu kurzu do wnętrza obudowy przez wentylator. Montaż podzespołów jest standardowy – nie znajdziemy tutaj żadnych udogodnień.
PLUSY:
- Wyświetlacz LCD
- Wentylator z filtrem przeciwkurzowym
- Przyzwoity zasilacz
MINUSY:
- Standardowy montaż napędów za pomocą śrubek
6. miejsce - Antec NSK4480B-EU
Obudowa nie wyróżnia się specjalnie na tle konkurentów – ma tradycyjny system montażu narzędziowego i jeden wentylator 120 mm na tylnej ściance. Ciekawy jest jedynie mechanizm otwierania obudowy – najpierw zdejmujemy górną pokrywę, a następnie ścianki boczne. W środku znajduje się dobry zasilacz Antec EarthWatts 380 W spełniający normę 80 Plus.
PLUSY:
- Niezła jakość wykonania
- Porządny zasilacz
- Duża liczba wnęk
MINUSY:
- Standardowy montaż napędów za pomocą śrubek
7. miejsce - Antec Solo
Panel jest aluminiowy, a ścianki pomalowano połyskującym, czarnym lakierem. Dyski twarde montuje się na gumkach, dzięki czemu napędy nie powodują żadnych drgań, ale lepiej nie przenosić obudowy. Z tyłu umieszczono wentylator 120 mm, do którego jest dołączony trójstopniowy przełącznik obrotów. Na ściankach znajdują się maty izolujące.
PLUSY:
- Świetne wzornictwo
- Montaż dysków na gumkach
- Wyciszenie
MINUSY:
- Brak zasilacza
- Pozostające na obudowie odciski palców