8. miejsce - Chieftec AEGIS
Kolejny model Chiefteca o konstrukcji wewnętrznej identycznej z modelami z czołówki. Nie ma jednak zasilacza (dzięki czemu jest też tańszy). W obudowie można zamontować bez użycia narzędzi 6 dysków twardych, 3 napędy optyczne i wszystkie karty rozszerzeń – model ma system zatrzasków, który dobrze się sprawdza przy montażu jednoslotowych kart.
PLUSY:
- Duża liczba wnęk
- Odwrócona klatka montażu dysków
- Wysoka jakość wykonania
MINUSY:
- Brak zasilacza
- Brak wentylatorów
9. miejsce - Foxconn TSAA805
Dobrą cechą modelu jest możliwość instalacji w nim wentylatorów o różnej średnicy w specjalnie do tego celu przygotowanych kratkach. Do montażu wszystkich podzespołów trzeba użyć narzędzi, a przy wkładaniu podzespołów do wnętrza należy bardzo uważać, by się nie zranić o jedną z licznych ostrych krawędzi. Obudowa jest sprzedawana wraz z zasilaczem ISO-450PP 4 S, który jednak nie należy do najlepszych modeli. Wystarczy jednak do zasilenia komputera o biurowej konfiguracji – bez wymagającej karty graficznej i szybkiego procesora. Dla niektórych osób zaletą może się okazać waga obudowy – wynosi ona niecałe 6 kg wraz z zasilaczem.
PLUSY:
- Atrakcyjna cena
- Uniwersalne kratki do wentylatorów
MINUSY:
- Raczej przeciętny zasilacz
- Montaż podzespołów z użyciem narzędzi
- Liczne ostre krawędzie
10 . miejsce - Compucase 6K34BS-F30UG
Przedni panel obudowy to stylizowany na aluminium plastik.Mimo dużych wymiarów w obudowie zamontujemy tylko niewielkie płyty micro ATX i niezbyt dużo napędów – po dwa każdego typu. W środku producent nie zastosował żadnego wentylatora, ale stworzył możliwość ich zainstalowania w kratkach. Obudowa ma prosty 300-watowy zasilacz.
PLUSY:
- Elegancka stylistyka
- Brak ostrych krawędzi
- Wygodny włącznik
MINUSY:
- Montaż podzespołów z użyciem narzędzi
- Tylko do płyt mATX
- Niewiele wnęk na napędy
11. miejsce - Antec NSK2480
Obudowa NSK2480 pracuje w pozycji poziomej, a samą konstrukcję wykonano z wysokiej klasy stali. Niestety w środku jest sporo ostrych krawędzi – w przypadku tego modelu trzeba uważać przy instalacji podzespołów. Produkt ma bardzo dobry zasilacz Antec EarthWatts o mocy 380 W.
PLUSY:
- Dobra wentylacja
- Niezłe wykonanie
- Bardzo dobry zasilacz
MINUSY:
- Tylko do płyt mATX
- Niewiele wnęk
- Wysoka cena
12. miejsce - Antec Minuet 300
Jedna z dwóch obudów, które pracują ułożone w pozycji poziomej. Cechuje się solidnym wykonaniem, ale jej zastosowanie jest bardzo ograniczone: nadaje się wyłącznie do skonstruowania komputera salonowego. W środku zmieści się płyta w standardzie micro ATX i tylko po jednym napędzie każdego rodzaju.
PLUSY:
- Dobre wyciszenie
- Solidny zasilacz
MINUSY:
- Montaż podzespołów z użyciem narzędzi
- Tylko do płyt mATX
- Niewiele wnęk
13. miejsce - Thermaltake LanBox
Mimo że obudowa LanBox VF1000BNS zajęła jedno z ostatnich miejsc, nie jest złym produktem. Niska ocena jest spowodowana specyficznym przeznaczeniem modelu – jako elementu niewielkiego, przenośnego komputera do gier. Wewnątrz da się zamontować tylko płytę w formacie mATX i dwa dyski.
PLUSY:
- Niewielkie gabaryty
- Jakość wykonania
MINUSY:
- Tylko do płyt mATX
- Niewiele wnęk
14. miejsce - Asus Vento S6
Obudowa Asusa nie imponuje jakością wykonania – blacha jest bardzo cienka, a w środku obudowy znalazły się ostre krawędzie. Obudowa niezbyt dobrze tłumi szum pracujących podzespołów. Montuje się je z wykorzystaniem śrubek i narzędzi; jedynie pokrywę można otworzyć bez ich pomocy. Zaletą jest możliwość dowolnego ustawienia (pionowo lub poziomo).
PLUSY:
- Możliwość ustawienia pionowo lub poziomo
MINUSY:
- Montaż podzespołów z użyciem narzędzi
- Słaba jakość wykonania
- Tylko na płyty mATX
- Niewiele wnęk