Własny Smart TV
Droższe urządzenia mogą mieć wbudowany dysk, dzięki czemu nie wymagają stosowania dysków zewnętrznych. A zaawansowane modele, które stanowią most między telewizorem a siecią domową i globalną, są wyposażone w interfejs sieciowy oraz zestaw funkcji sieciowych. Za ich pomocą można oglądać pliki zgromadzone np. na komputerze, przeglądać zasoby internetu, ściągać pliki np. z sieci BitTorrent itd.
Niezłą obsługę aplikacji internetowych zapewnia odtwarzacz WD TV Live, a także urządzenia marek Dune HD, Xtreamer czy Popcorn Hour. Najprostszy w użytkowaniu jest ten pierwszy produkt, ma około 30 najważniejszych aplikacji (YouTube, Picasa, Facebook itp.). Odtwarza filmy przez domową sieć nie tylko z użyciem standardu DLNA, ale także przez protokół Samba, czyli logując się do zasobów udostępnionych przez Windows – zaletą jest możliwość odtwarzania napisów w filmach, gdy znajdują się one w osobnym pliku. Urządzenie ma także kilka innych atutów.
Te wady mogą być przyczyną niewielkiej popularności takich odtwarzaczy. Nie oznacza to, że trzeba trzymać się od nich z daleka. Jednak kupując taki sprzęt pod kątem aplikacji internetowych, trzeba starannie dokonywać wyboru, a najlepiej przed zakupem sprawdzić, jak działają funkcje, z których będziesz korzystać.
formaty wideo: MKV, MOV, M2 TS, FLV, inne
formaty audio: MP3, FLAC, MKA, inne
formaty graficzne: JPEG, PNG, GIF, inne
formaty napisów: SRT, ASS, SSA, SUB, SMI
interfejsy: USB, HDMI, S/PDIF, inne
łączność: Wi-Fi 802.11n, fast ethernet
wymiary: 125x100x30 mm
cena: około 330 zł