Opisy stereofonicznych zestawów głośnikowych 2.1
2. miejsce - Media-Tech MT3322
Zestaw dla zwolenników mocnego uderzenia, z rozwiązaniem określanym mianem Dual Bass. Wyjątkowy subwoofer ma dwa głośniki basowe oraz skierowany ku podłodze otwór bass-reflex. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie go na połowę mocy, bo przy pełnej mocy i maksymalnej głośności nie gra dobrze. Satelity są dwudrożne i zapewniają szerokie pasmo przenoszenia, ale mogłyby grać bardziej klarownie. Plusem jest zestaw czterech regulatorów, ale szkoda, że umiejscowiono je na subwooferze.
PLUSY:
- Bardzo dobre brzmienie
- Wysoka moc RMS
- Pasmo przenoszenia
MINUSY:
- Niewygodny dostęp do regulacji
- Krótkie kable
6. miejsce - Creative Inspire T3130
Głośniki z systemem Image Focusing Plate, który ma poprawiać kierunkowość dźwięku, ale przez to soprany wydają się nieco zbyt natarczywe. Subwoofer przypomina znane konstrukcje Logitecha – ma głośnik na dolnej ściance, co pozwala na dobre rozchodzenie niskich tonów we wszystkich kierunkach. Bardzo mocne brzmienie, duże zniekształcenia pojawiają się dopiero przy prawie pełnej mocy. Regulację głośności umożliwia pilot przewodowy, ale jest on malutki, lekki i jest ściągany z biurka przez kable.
PLUSY:
- Niezłe, mocne brzmienie
- Długie kable
- Pilot przewodowy
MINUSY:
7. miejsce - Logitech Z323
Głośniki o nietypowym kształcie, z błyszczącą przednią ścianką obudowy, co ma niestety wady – po dłuższym czasie eksploatacji może ona wyglądać mało estetycznie. Kolumny mają po dwa głośniki (z przodu i z tyłu obudowy), dzięki czemu ich brzmienie jest bardziej przestrzenne. Jest też otwór bass-reflex, a subwoofer ma bardzo przyjemne, miękkie brzmienie. Brakuje odrębnego głośnika do wysokich tonów, przez co pasmo przenoszenia tych częstotliwości jest wyraźnie ograniczone.
PLUSY:
- Długie kable między głośnikami
- Dźwięk dookólny
MINUSY:
8. miejsce - Sony SRS-D25
Mały zestaw o niewielkich możliwościach. Krótkie, połączone na stałe kable powodują, że można go postawić na niewielkim biurku. Wyraźnie słychać braki w zakresie tonów niskich, bo niewielki subwoofer nie jest w stanie ich poprawnie odtworzyć. Wysokich tonów również jest za mało. Dlatego subiektywne wrażenie jest takie, jakby zestaw odtwarzał dobrze tylko środkową część pasma słyszanego. Jak na takie możliwości, jest za drogi. Oprócz czerwonego zestaw jest oferowany w trzech innych kolorach.
PLUSY:
- Nietypowa, ciekawa stylistyka
MINUSY:
- Ogólnie słabe brzmienie
- Brak regulacji barwy dźwięku
10. miejsce - Mode Com MC-2110
Zestaw głośnikowy, którego mocną stroną jest subwoofer – działa on efektywnie już od częstotliwości 40 Hz, choć musi mieć ustawioną najwyższą głośność. Niestety, wysokie tony są obcinane już nieco powyżej 4 kHz, a brzmienie jest niezbyt czyste. Ponadto zestaw nie zachęca swoim wyglądem – konstrukcja jest mało nowoczesna, choć jest to kwestią gustu. Jakość wykonania jest nie najlepsza (krzywo posklejane elementy obudów), a regulator basów i siły głosu umieszczono na subwooferze.
PLUSY:
- Duże możliwości odtwarzania niskich tonów
MINUSY:
- Niewielka głośność
- Niewygodny dostęp do regulacji
11. miejsce - Sony SRS-D21
Typowy zestaw komputerowy o niewielkiej mocy. Głośniki grają całkiem dobrze
– wysokie tony są mało agresywne, a bas miękki i przyjemny. Niestety, nie ma regulacji barwy dźwięku, by dostosować brzmienie do własnych upodobań. Słychać ponadto braki w zakresie wysokich tonów, co potwierdzają pomiary pasma przenoszenia. Na bocznej ściance jednego z głośników znajduje się włącznik oraz regulator siły głosu, ale są one małe i słabo wyczuwalne, dlatego posługiwanie się nimi jest mało wygodne.
PLUSY:
MINUSY:
- Niewielka głośność
- Krótkie kable
- Brak regulacji barwy