Chyba żaden deweloper nie chciałby, żeby jego devkity z nieopublikowanymi wersjami gry trafiły w ręce użytkowników. Jedną z firm, która najpilniej strzeże swoich tajemnic jest od dawna legendarne Rockstar Games. Niestety nawet im nie udało się uchronić tajnych projektów przed dociekliwymi graczami. Na stronie GTAForums pojawił się wpis użytkownika o nicku „janmatant”, który zadeklarował chęć sprzedaży rzadkiego Xboksa 360, którego kupił podobno za 5 funtów (około 25 złotych).
Forumowicze szybko zidentyfikowali konsolę, jako devkit Xboksa 360, znany jako „Xbox 360 XDK”, wyposażony w zmodyfikowany system operacyjny i dysk twardy o pojemności 120 GB, który skrywał w sobie tylko jeden, ogromny plik o rozmiarze 118 GB. Janmatant wrzucił do sieci kopię całego dysku, a forumowicze szybko rozpracowali go i znaleźli na nim betę GTA IV z listopada 2007 roku. Społeczność GTAForums określiła ją, jako jedno z największych wydarzeń w historii „polowania na betę GTA IV”.
Do tej pory graczom udało się odkryć sporo plików, które nie trafiły do finalnej wersji gry oraz system promów, który można było zobaczyć we wczesnych zwiastunach GTA IV, ale wycięto je przed premierą, bo (jak twierdzi Obbe Vermeij, dyrektor techniczny w Rockstar North, w latach 1995-2009) powodowały zbyt dużo błędów i kolizji z innymi pojazdami oraz przechodniami. Vermeij potwierdził także, że odnaleziony devkit jest prawdziwy. Beta skrywa też zupełnie inne stacje radiowe oraz utwory niż te, które znamy z GTA IV.
Wisienką na torcie bety GTA IV jest z pewnością wycięty tryb zombie, o którym od dawna krążyły legendy wśród fanów GTA. Build z Xboksa 360 zawierał wczesne modele zombiaków, łóżka szpitalne, specjalne animacje i ślady wskazujące na to, że w grze miała znaleźć się mini-gra zatytułowana “Z: Resurrection”.
0 komentarzy