A A A

Google Fiber - internet o prędkości 1 Gbps

22 marca 2013, 13:37
Google w Stanach Zjednoczonych oferuje dostęp do internetu - usługa nosi nazwę Google Fiber. Mówimy tutaj o naprawdę szybciek sieci - o prędkości 1 Gbps (zarówno download, jak i upload). Usługa jest wdrażana w kolejnych częściach obszaru metropolitalnego Kansas City.
Google Fiber - internet o prędkości 1 Gbps

Google w Stanach Zjednoczonych oferuje dostęp do internetu - usługa nosi nazwę Google Fiber. Mówimy tutaj o naprawdę szybciej sieci - o prędkości 1 Gbps (zarówno download, jak i upload). Usługa jest wdrażana w kolejnych częściach obszaru metropolitalnego Kansas City.

Google Fiber to absolutnie kosmiczna jakość łącza. Kolejnym miastem, które otrzymała szansę na skorzystanie z Google Fiber jest Olathe. - Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli pochwalić się kolejnymi debiutami Google Fiber w dalszych obszarach Kansas City - powiedziała Rachel Hack odpowiedzialna za społeczność Google Fiber, czytamy w serwisie Forbes.com.

Za internet o zawrotnej prędkości 1Gbps trzeba zapłacić 70 dolarów miesięcznie (plus podatki). Co ciekawe, za samą cenę montażu (300 dolarów) możemy mieć internet o prędkości 5 Mbps/1Mbps (kolejno download i upload). Bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. To koło 81 złotych za miesiąc. Natomiast za 1 Gbps płacimy około 221 zł. Jak słusznie zauważył Forbes, Kansas City pełni rolę poligonu testowego dla Google, które planuje rozszerzyć usługę Google Fiber na kolejne części USA.

Google Fiber przetestował serwis ArsTechnica. Ich wrażenia były bardzo pozytywne. Sieć miała działać "bardzo szybko" (co nie zaskakuje), także jeśli chodzi o upload.

Tyle w temacie - o takiej sieci możemy w Polsce pomarzyć.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto