A A A

Amerykanie "banują" kolejny chiński koncern

28 stycznia 2022, 18:00
W Stanach Zjednoczonych zakazano działalności następnej firmy technologicznej z Chin.
Amerykanie

USA rezygnują ze współpracy z chińskimi firmami

Kolejny technologiczny koncern z Państwa Środka, który został wpisany w USA na „czarną listę” to Unicom. Za wycofaniem zgody dla tej firmy na działalność w Stanach Zjednoczonych zagłosowała jednogłośnie Federalna Komisja Łączności (FCC). Unicom ma 60 dni na wycofanie się z USA.

Jessica Rosenworcel, przewodnicząca FCC powiedziała: „Istnieją przekonujące dowody – a wraz z nimi rosnące obawy – że chińskie państwowe firmy stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych sieci telekomunikacyjnych”.

USA zaprzestały współpracy już z około 60 chińskimi koncernami w tym Huawei, Panda Electronics Group czy China Mobile Limited.

Czym zajmuje się Unicom?

Unicom to chiński operator telekomunikacyjny świadczący usługi głosowe i dostępu do internetu. Firma powstała w 1994 roku.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto