TelekomunikacjaTanie granie

    Tanie granie

    Tańsze modele tzw. telefonów muzycznych, ze specjalnych serii, w których główny nacisk położono na funkcję odtwarzania nagrań, nie różnią się wyposażeniem i funkcjami od zwykłych komórek z odtwarzaczem, a kosztują więcej.

    Tanie granie

    Nokia 5130 XpressMusic

    To nowy, przystępny cenowo przedstawiciel serii telefonów muzycznych. Wyposażony w prosty aparat cyfrowy oraz wszystkie funkcje współczesnej komórki.

    Funkcje i obsługa

    Układ menu telefonu, klawiszy i ekranu pozostaje taki sam jak w wielu innych prostych modelach Nokii. Dodatkiem jest jedynie kilka klawiszy z boku obudowy, służących do sterowania odtwarzaczem muzyki. Ekran zapewnia wystarczającą jakość wyświetlania obrazów, ale do oglądania długometrażowych filmów nie będzie on najwygodniejszy. Filmy i inne pliki można przechowywać w niewielkiej pamięci telefonu lub na karcie pamięci microSD.

    Wygodna przeglądarka Opera Mini 4.1 ułatwia dostęp do każdej strony WWW i redukuje ilość pobieranych danych, dzięki zastosowanym algorytmom zmniejszania wielkości grafiki.

    Aparat cyfrowy

    Wbudowany aparat to bardzo prosty układ. Zdjęcia często są prześwietlone, a kolory wyblakłe. Po wykonaniu zdjęcia trzeba odczekać dobrych kilka sekund, by można było zrobić następne. To irytujące, ale funkcja aparatu nie jest w tym modelu priorytetowa.

    Plusy
    • Korektor graficzny dźwięku
    • Krótki czas uruchamiania
    • Przeglądarka internetowa
    Minusy
    • Słaby wbudowany aparat cyfrowy

    Sony Ericsson W395

    Obraz

    Model ten należy do serii telefonów z logo Walkman. Tak jak konkurent nie wyróżnia się zbytnio spośród innych telefonów z podobnego przedziału cenowego.

    Funkcje i obsługa

    Układ menu jest identyczny ze stosowanym w większości telefonów Sony Ericsson, co ułatwia obsługę. Ale pierwsze wrażenie po włączeniu ekranu nie jest najlepsze z powodu jego niskiej rozdzielczości – tylko 176x220. Obraz jest niewyraźny i rozpikselizowany, co widać zwłaszcza przy wyświetlaniu większej liczby kolorów. Trudno będzie oglądać filmy na tym telefonie. Niewielką pamięć wewnętrzną W395 można rozbudować za pomocą karty Memory Stick Micro – M2.

    Do przeglądania stron WWW służy aplikacja Openwave. Niestety, nie dorównuje ona Operze Mini możliwościami i prędkością wczytywania stron.

    Aparat cyfrowy

    Wbudowana cyfrówka ma takie same parametry jak u konkurenta, ale robi znacznie lepsze zdjęcia. Nie trzeba czekać na ich zapisanie, a obsługę ułatwia klawisz spustu z boku obudowy. Oczywiście trzeba pamiętać, że i tak zdjęcia z takiego aparatu nie drównają fotkom robionym nawet podstawowym aparatem kompaktowym.

    Plusy
    • Dobre brzmienie odtwarzacza muzyki
    • Długi czas czuwania
    • Wykonanie obudowy
    Minusy
    • Przeglądarka internetowa

    Wybrane dla Ciebie