Przejdź do treści

Firefox przyśpiesza

Nie da się ukryć, że pomimo dużej popularności, lisek Mozilli płonie coraz słabszym ogniem. Od jakiegoś czasu użytkownicy coraz częściej skarżą się na powolne uruchamianie się i działanie aplikacji. Pod tym względem Firefox przegrywa z konkurencją. W najbliższym czasie może się to jednak zmienić.

Mozilla twierdzi, że jej najnowszy silnik JavaScript jest szybszy niż rozwiązania zastosowane w Google Chrome czy Safari. Informacja taka pojawiła się na blogu Asy Dotzlera. W teście SunSpider najnowszy silnik Mozilli jest lepszy od konkurentów. Jednak test Google V8 pokazuje, że Google Chrome wciąż pozostaje niezrównane.

Jedno jest pewne – jest lepiej niż było. Przed Mozillą wciąż pozostaje jednak wiele pracy. Konkurencja na rynku przeglądarek internetowych sprawiła, że część z konkurentów nie wytrzymuje presji. Firefox przez wiele lat uważany był za prekursora zmian i innowacji w świecie oprogramowania do przeglądania internetu. W ostatnim czasie trend ten uległ zmianie i za taki produkt uważane jest Google Chrome. Czy Mozilla zdoła nadrobić zaległości i znacząco usprawnić działanie swojego dzieła?

Źródło: http://weblogs.mozillazine.org/asa/

0 komentarzy

Zostaw komentarz