Aż 200 nowych funkcji znalazło się w najnowszej wersji oprogramowania Apple dla komputerów – OS X Mountain Lion. System został już wprowadzony na rynek i można go pobrać z App Store.

Mountain Lion korzysta z takich rozwiązań jak: integracja z iCloud (pliki przechowywane w chmurze), Centrum Powiadomień (wszystkie ważne powiadomienia pojawiają się na bocznym pasku), iMessage (ułatwiający komunikację z urządzeniami korzystającymi z systemu iOS 5.0), możliwość m.in. zmiany statusu na Facebooku i Twitterze z poziomu systemu operacyjnego, Dictation (komendy głosowe), Gatekeeper zapewniający większe bezpieczeństwo podczas pobierania plików z internetu czy Power Nap, który umożliwia pobieranie poczty czy tworzenie zapasowych danych nawet w trakcie czuwania.
Mountain Lion jest dostępny jako upgrade do systemów Lion oraz Snow Leopard w cenie 15.99 euro.





![To koniec płyt na konsolach. Sony porzuca krążki, a branżę czeka trzęsienie ziemi, którego zwiastunem jest premiera GTA 6 [FELIETON]](https://pcformat.pl/wp-content/uploads/2026/07/pexels-photo-9071466-768x512.avif)



0 komentarzy