A A A

Graj bez przerwy

PC Format 04/2014
Dzięki darmowej aplikacji przeniesiesz stan gry z jednego urządzenia mobilnego na inne, na przykład ze smartfonu na tablet. Oto, jak to zrobić. DAWID KOSIŃSKI

Dużą wadą urządzeń z Androidem jest brak możliwości synchronizacji między nimi danych wszystkich aplikacji. Zamiana smartfonu lub tabletu na nowy może spowodować utratę ważnych informacji. Dla gracza najdotkliwsza by była utrata stanów zapisu ulubionych gier, przy których spędził długi czas. Warto się zainteresować możliwością przeniesienia danych z programów na inne urządzenie.

Jak przenieść stan gry między urządzeniami mobilnymi

Do przeprowadzenia takiej operacji będzie potrzebne urządzenie mobilne z systemem Android, komputer z systemem Windows, MacOS X lub Linux, kabel micro-USB–USB oraz dwie wersje darmowej aplikacji Helium stworzone z myślą o komputerach oraz urządzeniach z systemem Android. Nasz poradnik dotyczy komputera z systemem Windows.

Tworzenie kopii zapasowej danych aplikacji


Ze sklepu Google Play pobierz aplikację Helium – App Sync and Backup, która umożliwia tworzenie kopii zapasowej gier i programów. Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu pojawi się komunikat powitalny. By zniknął, kliknij przycisk OK. Urządzenie z systemem Android należy podłączyć do komputera kablem micro-USB.


Teraz z adresu wwww.clockworkmod.com/carbon pobierz aplikację Helium Desktop dla systemu Windows i zainstaluj ją. W tym celu na każdym kroku instalacji klikaj przycisk  Next. Następnie uruchom program Helium Desktop.


Program wykryje połączenie komputera ze smartfonem i zapyta o możliwość włączenia debugowania USB. Jest to opcja programistyczna, ale program potrzebuje jej do utworzenia kopii zapasowej. By ją odblokować, wybierz w smartfonie opcję Enable USB, a w następnym oknie kliknij przycisk OK.


Teraz program przeniesie cię do okna opcji programistycznych, gdzie musisz samodzielnie uruchomić tę funkcję. Wybierz Debugowanie USB   i potwierdź przyciskiem OK. W oknie aplikacji Helium powinien się pojawić komunikat potwierdzający odblokowanie możliwości działania aplikacji. Zamknij go za pomocą przycisku OK.


Z listy aplikacji zainstalowanych na telefonie wybierz programy, których kopię chciałbyś wykonać, np. Angry Birds. Jeśli nie jest wybrana opcja Tylko dane aplik., zaznacz ją. Dzięki temu kopia zapasowa będzie zajmowała mniej miejsca. Gdy zaznaczysz opcję, kliknij przycisk Kopia zapasowa.


Pojawi się okno wyboru miejsca zapisu. Wybierz opcję Wewnętrzna pamięć. Gdy to zrobisz, kopia bezpieczeństwa zostanie wykonana. Kliknij  OK.


Konieczne jest skopiowanie wykonanej właśnie kopii zapasowej na dysk komputera. W tym celu wejdź do okna wyboru dysków systemu Windows i odłącz telefon od komputera. Teraz podłącz telefon jeszcze raz i wybierz na nim opcję Włącz nośnik USB. Pamięć smartfonu pojawi się w systemie jako dysk zewnętrzny.


Z pamięci smartfonu skopiuj folder carbon na dysk twardy komputera i tym samym zakończ proces tworzenia kopii zapasowej.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Sokhzyf
Sokhzyf
1 lipca 2014, 16:34
Myślę, że trzeba być po prostu świadomym różnych zagrożeń. Warto dbać o to aby nasze stanowisko pracy albo zabawy było odpowiednio zorganizowane. Już kiedyś coś takiego zaniedbałem i się skończyło, że dostałem jakiś zwidów oraz okropnego bólu głowy. Niestety ale jak się pracuje przed kompem non stop a później wraca do domu i też siedzi przed na przykład przed laptopem to jest to konieczność...
ptrick
ptrick
25 czerwca 2014, 16:25
Wybacz, ale sam robisz to samo, więc w czym problem, czemu nie zaczniesz od siebie i nie zmienisz swych nawyków, ale ciągle próbujesz wmówić, że coś czego Ty nie tolerujesz jest złe? Czy długie przesiadywanie przed różnej maści ekranami szkodzi? Śmiem wątpić, jeśli potrafisz odpowiednio ustawić sprzęt, jesteś w odpowiedniej odległości od niego i nie gapisz się jak idiota ciągle w ten sam punkt, to serio ciężko pogorszyć swój stan zdrowia przez to.
avatar
~Anonim
25 czerwca 2014, 15:57
nobleman napisał(a): A picie alkoholu w nadmiernych ilościach też może prowadzić do śmierci. Tak , więc po co pisać o takich oczywistych sprawach w takim miejscu drogi Dawidzie? Wszystko w nadmiarze szkodzi (opalanie się na słońcu/w solarium, palenie papierosów, picie alkoholu, fast foody, oglądanie TV, długie przesiadywanie przed monitorem komputera, itp.) - i trzeba o tym mówić głośno, żeby zminimalizować ilość chorób i zgonów wywołanych przez nałogi.
ptrick
ptrick
25 czerwca 2014, 11:21
~Anonim napisał(a): Witam! Ja może ciut z innej beczki... Takie granie bez przerwy może być niebezpieczne (szkodliwe) dla zdrowia, a nawet życia, gdyż w najlepszym wypadku spowoduje utratę wzroku od ciągłego patrzenia w monitor, natomiast w najgorszym - śmierć gracza. O przykładach takich przypadków można przeczytać tutaj [http://www.benchmark.pl/aktualnosci/diablo-3-tajwanski-gracz-zmarl-po-40-godzinach-nieustannej-gry-blizzard-wydal-oswiadczenie.html] i tutaj [http://www.gram.pl/news/2012/05/27/latek-zmarl-po-godzinnym-maratonie-z-diablo-iii.shtml]. Gram od wielu lat bardzo duże i jakoś żadnych problemów nie mam ze zdrowiem, Twoje przykłady jak zwykle z dupy wzięte, obaj nie zmarli bezpośrednio przez granie, a grali też kilkadziesiąt godzin bez żadnej przerwy oraz bez jedzenia, picia. Nie wiem skąd informacja, że ciągłe siedzenie przy komputerze pogarsza wzrok, ale również jest błędna. Jak zwykle piszesz bez żadnej początkowej wiedzy.
avatar
nobleman
25 czerwca 2014, 10:22
~Anonim napisał(a): Witam! Ja może ciut z innej beczki... Takie granie bez przerwy może być niebezpieczne (szkodliwe) dla zdrowia, a nawet życia, gdyż w najlepszym wypadku spowoduje utratę wzroku od ciągłego patrzenia w monitor, natomiast w najgorszym - śmierć gracza. O przykładach takich przypadków można przeczytać tutaj [http://www.benchmark.pl/aktualnosci/diablo-3-tajwanski-gracz-zmarl-po-40-godzinach-nieustannej-gry-blizzard-wydal-oswiadczenie.html] i tutaj [http://www.gram.pl/news/2012/05/27/latek-zmarl-po-godzinnym-maratonie-z-diablo-iii.shtml]. A picie alkoholu w nadmiernych ilościach też może prowadzić do śmierci. Tak , więc po co pisać o takich oczywistych sprawach w takim miejscu drogi Dawidzie?
avatar
~Anonim
25 czerwca 2014, 08:10
Witam! Ja może ciut z innej beczki... Takie granie bez przerwy może być niebezpieczne (szkodliwe) dla zdrowia, a nawet życia, gdyż w najlepszym wypadku spowoduje utratę wzroku od ciągłego patrzenia w monitor, natomiast w najgorszym - śmierć gracza. O przykładach takich przypadków można przeczytać tutaj [http://www.benchmark.pl/aktualnosci/diablo-3-tajwanski-gracz-zmarl-po-40-godzinach-nieustannej-gry-blizzard-wydal-oswiadczenie.html] i tutaj [http://www.gram.pl/news/2012/05/27/latek-zmarl-po-godzinnym-maratonie-z-diablo-iii.shtml].
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto