A A A

Ćwierćfinał i finał mundialu w jakości 4K

2 lipca 2014, 11:10
Firmy Sony i Vue Entertainment zapowiedziały transmisję na żywo w formacie 4K dwóch meczów Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2014. Transmisja nastąpi 4 i 13 lipca.
 Ćwierćfinał i finał mundialu w jakości 4K

Przekaz ze spotkań dotrze do należącego do nowoczesnego multipleksu sieci Vue w londyńskiej galerii handlowej Westfield. Przedsięwzięcie otwiera nowy rozdział w transmisjach imprez sportowych. Poza Sony i Vue Cinemas w jego realizacji weźmie udział szereg partnerów technicznych: Eutelsat, DSAT Cinema i IDC. Transmisje ćwierćfinału i finału w zniewalającej jakości Ultra HD będą miały miejsce 4 i 13 lipca.

W przedsięwzięciu uczestniczą firmy IDC, Eutelsat i DSAT Cinema, które wraz z Sony zajmują się dostarczeniem sygnału satelitarnego, jego dekodowaniem i projekcją w formacie 4K. DSAT Cinema zapewni wsparcie przy zamówieniu i integracji sprzętu, w tym konfiguracji infrastruktury sieciowej i odbiornika. IDC dostarczy dekoder obrazu filmowego 4K UHD HEVC oraz profesjonalny odbiornik satelitarny. Oba urządzenia zostaną zainstalowane w kinie i posłużą do odbioru sygnału satelitarnego 4K oraz do przesyłania obrazu i dźwięku do kinowego projektora i systemu audio Sony. Eutelsat odbierze sygnał z Brazylii w swoim teleporcie pod Paryżem, ponownie zakoduje go w formacie Ultra HD HEVC 60 kl./s i retransmituje do satelity EUTELSAT 5 West A w celu bezpośredniej dystrybucji do kina.

Do projekcji wykorzystany zostanie cyfrowy projektor kinowy 4K Sony SRX-R320, zaprojektowany z myślą o wyświetlaniu obrazów 2K, 4K i 3D. Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2014.  Sony jest dostawcą wszystkich kamer 4K i innych technologii potrzebnych do produkcji telewizyjnej mundialu. Wyjątkowy charakter oferty Sony polega także na tym, że poza sprzętem do produkcji obejmuje ona także telewizory 4K BRAVIA dla odbiorców domowych oraz projektory 4K dla kin. Zapowiedź transmisji na żywo do kina to kolejne wyraźne potwierdzenie prymatu Sony w segmencie 4K.

FIFA TV wyprodukuje także oficjalny film Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2014 w 4K, zawierający materiał ze wszystkich trzech meczów zarejestrowanych w formacie 4K. Po zakończeniu rozgrywek film ten będzie rozpowszechniany przez FIFA w Internecie za pośrednictwem serwisów oferujących treści 4K.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto