A A A

Samsung prezentuje dysk SSD 860 QVO

28 listopada 2018, 13:30
Samsung Electronics zaprezentowało nowe dyski półprzewodnikowe SSD 860 QVO. Urządzenia oferują do czterech terabajtów przestrzeni na dane oraz dużą prędkość zapisu i odczytu połączoną z wysoką wytrzymałością.
 Samsung prezentuje dysk SSD 860 QVO

Dyski 860 QVO, stworzone zostały w oparciu o pamięci 4-bitowe, zbudowane w architekturze MLC (Multi Level Cell) i korzystające z technologii NAND Flash. Opracowane przez firmę Samsung rozwiązania sprawiają, że nowe dyski charakteryzują się dużą przestrzenią na dane dostępną w atrakcyjnej cenie.

Użytkownicy komputerów PC korzystający z dużych plików multimedialnych coraz częściej muszą inwestować w rozszerzenie pamięci wewnętrznej swoich urządzeń aby poprawić ich działanie.

2,5‑calowy dysk 860 QVO, stworzony w oparciu o powszechnie używany interfejs SATA, pasuje do większości laptopów i komputerów stacjonarnych.

860 QVO oferuje sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu wynoszące odpowiednio do 550 MB/s (megabajtów na sekundę) i do 520 MB/s[1], a za sprawą najnowszej 4‑bitowej pamięci V‑NAND firmy Samsung i sprawdzonego kontrolera MJX zapewnia ten sam poziom wydajności, co powszechne dziś 3‑bitowe SSD MLC.

Dysk wyposażono ponadto w inteligentną technologię TurboWrite pozwalającą zwiększyć prędkość działania przy jednoczesnym zachowaniu wydajności przez dłuższy czas.

Samsung zapewnia bardzo dużą wytrzymałość dysku, która została ustalona na podstawie dogłębnej analizy konsumenckich wzorców użytkowania SSD.

Kluczowe specyfikacje

Kategoria Samsung 860 QVO
Interfejs SATA 6 Gbps
Rozmiar 2,5 cala
Pamięć 4‑bitowa pamięć V‑NAND MLC firmy Samsung
Kontroler Kontroler MJX firmy Samsung
DRAM 4 GB LPDDR4 w przypadku modelu 4 TB

2 GB LPDDR4 w przypadku modelu 2 TB

1 GB LPDDR4 w przypadku modelu 1 TB

Pojemność 4 TB, 2 TB, 1 TB[4]
Sekwencyjna prędkość odczytu / zapisu Do 550 / 520 MB/s
Losowa prędkość odczytu / zapisu Do 97 K / 89 K IOPS
Oprogramowanie do zarządzania Oprogramowanie Magician do zarządzania SSD
TBW 1440 TB (model 4 TB)

720 TB (model 2 TB)

360 TB (model 1 TB)

Gwarancja Trzyletnia ograniczona gwarancja

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto