A A A

12-calowa wersja MacBooka Air

12 czerwca 2014, 07:40
Zbliża się premiera 12-calowego MacBooka Air. Ten komputer rzeczywiście może okazać się jednym z najlepszych ultramobilnych notebooków na rynku.
12-calowa wersja MacBooka Air

Pierwsze wzmianki o MacBookach Air następnej generacji pojawiły się kilka miesięcy temu, a ich autorem był Ming-Chi Kuo, analityk z KGI Securities. Laptop ma mieć system pasywnego chłodzenia i touchpad o niespotykanej dotąd konstrukcji. Cena nowego Air-a ma być także dużo bardziej kusząca, niż obecnie sprzedawanych modeli.

Największą rewelacją w najcieńszym laptopie Apple będzie procesor należący do rodziny Intel Core M. Układ oparty o architekturę Broadwell i produkowany w 14-nanometrowym procesie technologicznym ma być znacznie bardziej energooszczędny (10-45 proc. niższy pobór energii) i wydajniejszy (20-40 proc. wyższa wydajność). A co więcej, nowy chip zajmować będzie wewnątrz obudowy tylko połowę tego, co obecne procesory.

12-calowy MacBook Air zapowiada się jako urządzenie rewolucyjne, które jeszcze bardziej podniesie prestiż Apple.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto