A A A

12-letni chłopiec zarobił 290 tysięcy funtów na NFT

29 sierpnia 2021, 07:00
Benyamin Ahmed, nastoletni programista z Londynu, sprzedał kolekcję obrazków przedstawiających wieloryby w postaci niewymienialnych tokenów.
12-letni chłopiec zarobił 290 tysięcy funtów na NFT

Zaczął kodować w wieku 5 lat, teraz na tym zarabia

Benyamin Ahmed lubi pływać, grać w badmintona, ćwiczyć taekwondo i... kodować. Podobnie jak jego ojciec – Imran, programista pracujący w branży finansowej.

Stworzona przez nastolatka kolekcja 3350 wielorybów, z których każdy ma inne cechy, znalazła nabywców w ciągu dziewięciu godzin. To nie pierwszy cyfrowy obiekt sprzedany przez chłopca z wykorzystaniem NFT – niewymienialnej kryptograficznej monety, opartej na blockchainie. Pierwsza kolekcja NFT, którą zaprezentował na początku tego lata, składała się z 40 kolorowych, pikselowych awatarów o nazwie Minecraft Yee Haa i powstała po, jak mówi, „spędzeniu zbyt wielu godzin na graniu w Minecrafta". Kolekcja nie sprzedała się od razu, mimo to podczas wakacji nastolatek znów zaczął kodować – tym razem powstały pliki GIF pokazujące wieloryby.

Ahmed jest zafascynowany techniką NFT i planuje dalej tworzyć i sprzedawać cyfrowe obiekty. Chłopiec nie ma tradycyjnego konta bankowego, a jedynie portfel kryptowalutowy.

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto