A A A

22-nanometrowe procesory Intela

20 sierpnia 2008, 11:37
22-nanometrowe procesory Intela
Intel przedstawił model rozwoju technologii wytwarzania procesorów zapowiadający przejście w ciągu najbliższych lat z technologii 45 do 32, a następnie 22 nanometrów.

Z zapowiedzi Intela wynika, że już w 2010 r. pojawi się 32-nanometrowa architektura o nazwie "Sandy Bridge", która bardzo szybko, bo już w latach 2011–2012 zostanie zastąpiona procesorami wykonanymi w technologii 22 nanometrów. Pierwszy taki układ o nazwie kodowej "Ivy Bridge" prawdopodobnie pojawi się już w 2011 r., natomiast już od 2012 r. będą dostępne 22-nanometrowe kości "Haswell" – będą to jednocześnie pierwsze na świecie układy wykonane w mikroarchitekturze zaprojektowanej specjalnie dla procesu technologicznego 22 nanometrów.

Prawdopodobnie "Haswell" zostanie zaprezentowany w postaci ośmiordzeniowego procesora o zwiększonej ilości wykonywanych instrukcji. Na obecnym etapie wiadomo, że obsłuży on FMA (Fused Multiply Add), co z kolei umożliwi mnożenie i dodawanie trzech wartości w jednej operacji.

Źródło: RegisterHardware


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto