A A A

23 miliony pobrań Internet Explorera 9

8 lutego 2011, 13:47
23 miliony pobrań Internet Explorera 9

Internet Explorer 9 Beta, najnowsza przeglądarka internetowa firmy Microsoft, cieszy się rosnącą popularnością wśród Internautów. Od swojej premiery 15 września 2010 roku do 7 lutego 2011 roku została pobrana ponad 23 miliony razy.

Z wersji beta Internet Explorera 9 intensywnie korzystają również Polacy. Według ostatniego rankingu przeglądarek gemiusTraffic, IE 9 Beta zajmuje 15. miejsce wśród 21 przeglądarek objętych badaniem. Polacy są też aktywni w zgłaszaniu uwag do wersji testowej najnowszego Internet Explorera. Tylko w czasie jednego konkursu dla łowców poprawek, zgłosili ponad 800 sugestii i uwag.

= Po raz pierwszy nowa aplikacja do surfowania po Sieci tworzona jest przy tak dużym zaangażowaniu społeczności internetowej. Także dzięki jej zaangażowaniu Internet Explorer 9 może zyskać miano przeglądarki stworzonej w Internecie - mówi Patryk Góralowski z firmy Microsoft. - Sieć jest tak różnorodnym i dynamicznym środowiskiem, że bez współpracy wszystkich środowisk tworzących Internet i korzystających z niego, nikt nie jest w stanie zebrać tylu cennych informacji nt. oczekiwanych narzędzi i rozwiązań, ergonomii interfejsu czy poprawiających funkcjonalność dodatków.

Rośnie też coraz szybciej liczba portali, sklepów internetowych i serwisów społecznościowych w pełni kompatybilnych z IE 9. Jest ich już ponad 900, a od samego początku są wśród nich takie strony jak Facebook, Amazon, Ebay, Twitter, Wall Street Journal czy CNN. Do tego grona trafiły także największe polskie portale, takie jak choćby Onet.pl czy Interia.pl.

Przygotowaliśmy specjalny program, dzięki któremu webmasterzy i administratorzy stron internetowych mogą sprawdzać ich zgodność z IE 9, tak, aby w dniu premiery finalnej wersji nowej przeglądarki witryny działały bezbłędnie – dodaje Patryk Góralowski. – Wystarczy się z nami skontaktować, a udzielimy niezbędnej pomocy, bez względu czy jest to duży portal, czy też np. niszowy sklep internetowy.

Już dziś Internet Explorer 9 beta jest według raportu firmy NSS Labs liderem pod względem wykrywania szkodliwego oprogramowania wśród przeglądarek internetowych. Twórcy IE9 stale rozwijają przeglądarkę i ostatnio dodali np. funkcję Tracking Protection, która pozwala lepiej chronić dane osobowe podczas surfowania w Sieci. Wprowadzenia nowej funkcji jest efektem ścisłej współpracy między firmą Microsoft a Federalną Komisją Handlu (Federal Trade Commission) i odpowiedzią na postulaty komisji, kierowane do wszystkich twórców aplikacji i oprogramowania wykorzystywanego w Internecie. Ich celem jest zwiększenie poziomu ochrony prywatności i bezpieczeństwa.

Dzięki wykorzystaniu obsługi współczesnych standardów, takich jak HTML5 czy akceleracja sprzętowa, strony internetowe w coraz większym stopniu przypominają aplikacje komputerowe. W Internet Explorer 9 Beta Internauci mogą korzystać m.in. z takich funkcji jak przypinanie witryny (pinned sites) do paska zadań czy z listy szybkiego dostępu (Jump Lists). Ta funkcja w stronach kompatybilnych z IE 9 i w systemach Windows 7 i Vista ułatwia szybki dostęp do często wykonywanych zadań. W przypadku przypiętych witryn z lista szybkiego dostępu, użytkownik może błyskawicznie tworzyć nowe wiadomości, sprawdzać skrzynkę odbiorczą, zmieniać stację muzyczną, przyjmować zaproszenie do kontaktów i przeglądać najnowsze informacje.

Betę Internet Explorera 9 można pobrać ze strony: www.microsoft.com/poland/internetexplorer9.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto