A A A

2458 euro za 1,5 Mb/s

30 lipca 2007, 14:26
2458 euro za 1,5 Mb/s
Organisation for Security and Co-operation in Europe przeprowadziła badania kazachskiego rynku internetowego. Aż trudno w to uwierzyć: 82 euro miesięcznie za nielimitowane połączenie typu dial-up ("wdzwaniane"), 2458 euro miesięcznie za nielimitowane łącze DSL -1,5 Mb/s i aż 16 tysięcy euro co miesiąc za kablowe łącze 6 Mb/s. To wszystko w kraju, gdzie średnia miesięczna pensja wynosi 292 euro.

 

Dla mieszkańców Kazachstanu ceny są zaporowe, dlatego z internetu korzystają głównie lokalni dygnitarze i rząd. Ten ostatni czynnie zajął się cenzurowaniem zawartości witryn internetowych. Właściciele serwisów, które zdaniem rządu godzą w "honor i godność" prezydenta Kazachstanu, mają stawiane zarzuty prokuratorskie. Zdarzają się też blokady domen niewygodnych dla rządzących .

Źródło: The Inquirer


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
piotrb1
opera
31 lipca 2007, 12:34
auć
taniocha to to nie jest
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto