A A A

35. urodziny telefonu komórkowego – zobacz praprzodka dzisiejszych komórek

4 kwietnia 2008, 12:45
35. urodziny telefonu komórkowego – zobacz praprzodka dzisiejszych komórek

Ważył ponad kilogram, miał ćwierć metra długości, a bateria starczała na 20 minut rozmowy. Taki był pierwszy telefon komórkowy powstały 35 lat temu. DynaTAC miał cztery centymetry szerokości i siedem grubości. Jego waga sprawiała, że trzymanie go przy uchu było prawdziwym wyzwaniem dla mięśni.
Konstruktorem pierwszego telefonu był Marty Cooper, wówczas pracownik Motoroli. Firma ta zaprezentowała urządzenie na specjalnym pokazie w Nowym Jorku. Twórca DynaTAC, rozmawiający przez telefon na skrzyżowaniu ruchliwych nowojorskich ulic, wywołał ogromne zainteresowanie przechodniów.

Obecnie Cooper nadal tworzy telefony przenośne. Założona przez niego firma GreatCall zaprezentowała telefon Jitterbuga z dużym wyświetlaczem, zaprojektowany dla potrzeb osób starszych.

DynaTac

Źródło: Wired


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto