A A A

3D Mark oszacuje wydajność sprzętu w grach

26 listopada 2020, 14:40
Twórcy popularnego benchmarku zapowiedzieli kilka nowych funkcji.
3D Mark oszacuje wydajność sprzętu w grach

Praktyczny rzut oka

3D Mark doczekał się aktualizacji, która przynosi kilka ciekawych zmian – głównie w kontekście prezentowania wyników testów. Do tej pory miernikiem były po prostu punkty, które pozwalały zestawić osiągane przez karty rezultaty z innymi GPU. Twórcy 3D Marka doszli jednak do wniosku, że takie podsumowanie nie mówi wiele o wydajności w konkretnych zastosowaniach.

 

Prosta matematyka

W podsumowaniu oprócz wartości liczbowej zobaczymy teraz przelicznik. Aplikacja na postawie rezultatów w benchmarkach wyświetli nam przewidywaną wydajność w konkretnych produkcjach z podziałem na różne ustawienia graficzne – obecnie wspierane są Apex Legends, Fortnite, GTA V i Red Dead Redemption.

Lista ma być stale poszerzana i powinna więcej powiedzieć mniej zaawansowanym użytkownikom. Na razie benchmark pomija natomiast wydajność w grach przy włączonym ray tracingu. UL Benchmarks wydał jednak ostatnio nowy test dla tej technologii, więc prawdopodobnie w końcu i taka opcja się pojawi. Metody szacowania wyniku w konkretnych produkcjach można odnaleźć na stronie producenta.

 

Komputer komputerowi nierówny

Inną ciekawą opcją jest możliwość porównania wydajności naszego sprzętu z użytkownikami mającymi podobne zestawy. Na wyniki osiągane przez GPU mogą wpływać również inne podzespoły. Takie porównanie pozwoli zidentyfikować słabsze elementy naszej maszyny.

fot. UL Benchmarks


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto