A A A

8K oraz Ultra HD w wersji Full HD - nowości Sharpa

9 stycznia 2014, 11:49
Wszyscy przygotowują się do przyjęcia standardu Ultra HD (4K) - tymczasem Sharp myśli już o 8K. I przy okazji prezentuje telewizory Full HD "wspierające" 4K.
8K oraz Ultra HD w wersji Full HD - nowości Sharpa

Wszyscy przygotowują się do przyjęcia standardu Ultra HD (4K) - tymczasem Sharp myśli już o 8K. I przy okazji prezentuje telewizory Full HD "wspierające" 4K.

Telewizory AQUOS o dużych ekranach to cztery serie AQUOS LED Smart TV o przekątnej 60” i większych z najnowszymi technologiami wyświetlania obrazu, włączając w to telewizory AQUOS Quattron Plus o najwyższej możliwej rozdzielczości Full HD.

Telewizory Q+ wyposażono w technologię "upscalingu" to 4K!. Telewizory Q+ są również gotowe na potrzeby przyszłości - to jedyne modele Full HD, które mogą odtwarzać materiały 4K, zapewniając wrażenia jakości UHD. Telewizory Q+ będą dostępne z ekranami o przekątnych 60”, 70” i 80”.

Oprócz serii Q+ firma Sharp prezentuje pełną linię dużych modeli AQUOS LED Smart TV. Flagowe modele Sharp AQUOS 4K Ultra HD będą w roku 2014 oferowane w rozmiarach 70” i 60”, Seria Sharp AQUOS Quattron (Q), która dzięki dodaniu żółtego subpiksela oferuje 33 procent więcej subpikseli niż standardowy ekran HD, będzie oferowana zarówno w wersjach 60- jak i 70-calowych.

Seria Sharp AQUOS HD, która wyposażona jest w wysokiej jakości ekran 1080p HD, będzie oferowana z ekranami o przekątnych 60", 70", 80" i 90". W 2014 roku firma Sharp poszerzy również swoją ofertę małych i średnich telewizorów z ekranami o przekątnych 32”, 39” i 48”.


Ekran 8K z 3D bez okularów


Telewizor firmy Sharp o przekątnej 85" i rozdzielczości 8K wyświetla obraz 3D bez konieczności stosowania okularów. Rozwiązanie to stworzono we współpracy z firmami Philips i Dolby. Wyświetlając obraz o rozdzielczości 16 razy większej niż powszechna obecnie technologia HD.

8K

Sharp zademonstrował telewizory z ekranami o przekątnej 85" i rozdzielczości 8K. Sharp, jako pierwszy zaprezentował tę przełomową technologię na targach CES 2012. 8K to rozdzielczość 7680 x 4320, odpowiednik 16-krotnej rozdzielczości HD.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto