A A A

AGHacks – ruszył największy studencki hackathon w Polsce

23 października 2015, 14:30
AGHacks to 500 programistów oraz grafików z całego świata, 48 godzin i jedno wyzwanie - praca nad inteligentnymi rozwiązaniami zmieniającymi rzeczywistość.
AGHacks – ruszył największy studencki hackathon w Polsce

Hackathon rozpoczął się dzisiaj i trwa do niedzieli. AGHacks to niezwykła przygoda, szczególne 48 godzin w czasie których w maksymalnie czteroosobowych grupach będzie można zbudować coś niezwykłego. Organizatorzy nie narzucają tematu - każdy uczestnik ma absolutną wolność w tworzeniu i działaniu. Hackathon to całkowita eksplozja kreatywności, gdzie poznaje się zupełnie inny wymiar wyobraźni własnej oraz wszystkich innych uczestników. Każdy uczestnik podejmuje wyzwanie, realizuje swoje marzenie.

- Zaczynamy od oficjalnego rozpoczęcia. W czasie którego wystąpi m.in. Tim Fogarty z Major League Hacking, który przyjedzie do nas z Wielkiej Brytanii. MLH jest społecznością skupiającą około 50 000 największych młodych talentów z branży IT. Obecni na ceremonii otwarcia będą również Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. dr hab. inż. - Tadeusz Słomka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Konsul Generalny USA - Walter Braunohler. W czasie trwania wydarzenia wystąpi kilku gości specjalnych związanych ze środowiskiem startupowym, jednym z nich będzie Marek Wawro z Azimo - wyjaśniła Justyna Skowyra, jeden z organizatorów AGHacks.

- W niedzielę, około południa przed gronem jury stanie 10-15 wybranych projektów. Wyłaniać zwycięzców będą: Bartosz Józefowski z Krakowskiego Parku Technologicznego, Marek Kapturkiewicz z Innovation Nest, Wojciech Burkot z Allegro, Krzysztof Bogomaz z PLEO design, to ich głosy będą decydujące - powiedział Tomasz Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

- Pracę uczestników wspierać będzie również szerokie grono mentorów, którzy przyjdą z pomocą w czasie napotykanych przeszkód. Zaplanowaliśmy również szereg dodatkowych atrakcji, które będą czekać na uczestników w trakcie wydarzenia - dodał Konrad Sopala, jeden z organizatorów.

- AGHacks to super przygoda, uczestniczyłem w pierwszej edycji. Druga zapowiada się równie ciekawie. AGHacks to w skrócie super przygoda, poznawanie nowych ludzi, ekscytujące wyzwanie, zmaganie z czasem, tworzenie nowych rozwiązań, testowanie i uczenie się nowych rzeczy. Wszystko w rewelacyjnej atmosferze zabawy, współpracy. Zdecydowanie polecam - zachęcił Alexander Juda, uczestnik poprzedniej edycji AGHacks.

Druga edycja odbywa się w Starej Zajezdni w Krakowie i trwa od dzisiaj do 25 października.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto