A A A

AKILL, mózg sieci cyberprzestępczej, przyznaje się do winy

3 kwietnia 2008, 12:12
AKILL,  mózg sieci cyberprzestępczej, przyznaje się do winy

18-letni Thor Walker (pseudonim AKILL) z Nowej Zelandii, oskarżony o kierowanie siecią cyberprzestępczą, przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia, jednak jest mało prawdopodobne, żeby trafił za kratki. Thor cierpi bowiem na chorobę mieszczącą się w spektrum autyzmu.

Walker przyznał się do sześciu zarzutów, w tym do uzyskania dostępu do komputera w celach przestępczych, posiadania oprogramowania ułatwiającego dokonanie przestępstwa oraz dostępu do komputerów bez autoryzacji. Grozi mu pięć lat więzienia. Jego problemy ze zdrowiem najprawdopodobniej nie pozwolą na odbycie kary w zakładzie zamkniętym. Nastolatek cierpi na syndrom Aspergera, rodzaj zaburzenia mieszczącego się w spektrum autyzmu. Zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian i sprawność (elastyczność) myślenia oraz szczególnie pochłaniające zainteresowania, natomiast rozwój mowy oraz rozwój poznawczy przebiega prawidłowo.

Nastolatek (znany pod pseudonimem AKILL) został aresztowany przez FBI w listopadzie ubiegłego roku podczas operacji Bot Roast. Władze zorientowały się, że to właśnie on jest liderem grupy, która uzyskała dostęp do miliona pecetów. Dzięki zorganizowanej akcji cyberprzestępcom udało się skraść bankowe dane identyfikacyjne pozwalające na kradzież niemałych kwot.

Źródło: Hacking.pl


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto