A A A

AMD Memory

30 listopada 2011, 08:54
AMD Memory

Firma AMD, razem z firmami partnerskimi Patriot Memory i VisionTek Products, ogłosiła dostępność w sprzedaży detalicznej na terenie Ameryki Północnej pierwszych sygnowanych marką AMD Memory modułów pamięci do desktopów.

W ramach rozwijania przez firmę AMD platform desktopowych, firma korzystała z AMD OverDrive - narzędzia służącego do testowania i optymalizacji pamięci DRAM w połączeniu z firmowymi układami APU, procesorami, kartami graficznymi i chipsetami.

Oprócz korzystania z doświadczenia firmy AMD w produkcji kart graficznych, procesorów, układów APU i chipsetów dla płyt głównych, nowa linia produktów pozwoli sprzedawcom detalicznym uzupełnić zestaw produktów firmy AMD o pamięć, co według zapewnień producenta, zagwarantuje łatwą i pewną aktualizację kładącą nacisk na kompatybilność i stabilność.

Pamięć AMD Memory jest dostępna na trzech różnych poziomach - 2GB, 4GB i 8GB - w różnych cenach i prędkościach. W kategorii Rozrywka (Entertainment) znajdziemy pamięć RAM o prędkościach 1333MHz i 1600 MHz, stworzoną do cichych aplikacji Home Theater PC. W wersji Wydajość (Performance) pamięci obsługują prędkości do 1600 MHz z niską latencję i są sparowane. Wreszcie wersja AMD Radeon DRAM będzie pracować z częstotliwością 1866MHz.

Firma AMD zapewniła, że współpracuje z producentami modułów pamięci, tworząc produkty marki AMD Memory z elementów spełniających określone specyfikacje. Dzięki przetestowaniu i certyfikowaniu komponentów pamięci, użytkownicy końcowi mają mieć pewność co do ich kompatybilności z platformami AMD.

AMD Memory dostępna będzie u dużych sprzedawców detalicznych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto